Čtvrtek, 24. srpen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zástupci obcí Hořovicka jednali o Brdech

Náměstek hejtmanky Vít Rakušan se sešel se zástupci obcí Hořovicka.Zastupitelé města Hořovice odmítli na konci letošního června možnost stát se partnerem Destinační agentury Brdy. Řada obyvatel se však domnívá, že by město nemělo ztratit vliv na budoucí podobu brdských lesů a se spolkem této podoby by mělo mít možnost spolupracovat. Takový názor místních hlasitě zazněl i na zmíněném jednání zastupitelů.

PN ZPRÁVY Reportáže, rozhovory JL systém mi pomáhá vítězit
Dub
08
2014
JL systém mi pomáhá vítězit
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: – kh –   

Rotax jpg – s motocyklem Jawa Rotax vyhrál L. Novotný v roce 2013 Sedlčansko-slapský pohár.Koncem sedmdesátých let byl Beroun centrem evropského motokrosu. Návštěvníci se mohli setkat s takovými hvězdami mezinárodního kalibru, jako byli Jaroslav Falta, Zdeněk Velký či Joël Robert. Chvíle slávy závodiště v Brdatkách se však nezadržitelně blížily ke svému jistému konci. Ať už byl důvod uzavření tratě jakýkoli, vrcholový motokros v Berouně skončil. Ale stále jsou zde nadšenci, kteří se alespoň částečně pokouší o vzkříšení slavného sportu. O profesionální podpoře se jim může jen zdát. Je to spíše o zapáleném motocyklovém srdci a netradičních nápadech – prostě zkusit něco nového. Jedním takovým nadšencem je i Berouňák Ladislav Novotný.

* Jde v současnosti provozovat závodně motokros z domácího rozpočtu?

Zcela určitě ne, a nebylo to tak ani v minulosti. Já jezdím pro radost, všechno si hradím ze svého.

* V pokoji máte řadu cen a pohárů. Jsou vítězství finančně dotovaná?

Dostal jsem jen poháry a věnce, které tu vidíte.

* Jezdíte na motocyklech ČZ. Proč jste si vybral zrovna „čézety“?

Jsem svým způsobem patriot a mám úctu k českým motocyklovým značkám. Mimo „čízy“ jezdím občas na Jawě Rotax. „Čézeta“ se hlavně také dá opravit v domácích podmínkách.

* Je motokros součástí vaší rodinné historie?

Můj otec jezdil krátce sajdkárkros, já začínal jako mechanik. V roce 2005 jsem si pořídil motocykl ČZ 380 a ve stejném roce odjel první závod – Šumavský pohár. Následoval Sedlčansko-slapský pohár a řada dalších.

* Jakého vítězství si ceníte nejvíce?

Zřejmě to bude loňské vítězství na ČZ 380 a Jawě Rotax v podzimním Sedlčansko-slapském poháru.

* Před závodem jste však výkon motocyklu lehce poupravil, je to tak?

Nejednalo se o faktickou úpravu mechanických částí, ale o instalaci JL stimulátoru na sání motoru stroje. Osobní JL stimulátor jsem měl v době závodu na krku. Ostatně používám ho stále, zlepšuje moji kondici i v běžném životě.

* Co bylo za vaším rozhodnutím vyzkoušet JL systém?

Mám štěstí, že žiji právě v Berouně, kde se ladí motory pro závody velkých cen. Doktora Jiřího Langa znám řadu let a vím, že jeho JL technologie pomáhala mnohokrát vítězit v různých disciplínách již v minulém století. Václavu Blahnovi v rally, Karlu Lopraisovi v off road Paříž – Dakar, Tonymu Kasperovi, Pavlu Ondrašíkovi a Luboši Velínskému na speedway. Martinu Kolocovi, Davidu Vršeckému, Danielu Landovi v race truck. Dalšími uživateli jsou Michal Bursa, Oldřich Kaláb, Adam Kout, Marek Novotný, Petr Kuchař a další zvučná jména motoristického sportu.

Smyslem závodění je vítězit. Kromě talentu, odhodlání a dřiny to umožňují nejmodernější technika a nejlepší technologie. Což je právě JL speciál racing tunning. 

Detail stimulator jpg – sání motoru opatřené JL stimulátorem.  Foto: Miloš Bittmann.* Jaký efekt zaznamenáváte při používání JL special poweer racing tuningu?

Motocykl detailně znám, stejně jako jeho výkon. Instalací JL stimulátoru došlo k nárůstu výkonu motoru. Tento holý fakt mě dovedl k vítězství. Zvýšený výkon ale nezvládla spojka a roztrhl se spojkový koš.

* Blíží se motorkářská sezona, doporučil byste JL stimulátor i běžným motocyklistům?

Já osobně používám JL stimulátor jen při závodech. Použití v běžném provozu je možné, ale zvýšení nárůstu výkonu je natolik znatelné, že bych ho doporučil pouze zkušeným jezdcům.

* Vaše plány do budoucna?

Dál jezdit pro radost, a pokud to půjde, tak i vítězit.

Detailní informace o různých možnostech využití JL technologie naleznete na:http://www.jirilang.cz/,  http://www.tetraktys.cz/index.asp?menu=3, www.jlshop.cz a facebooku: JL special poweer racing tuning. – kh –

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství