Středa, 18. říjen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Divadlo Sklep – Besídka 2017

David VávraDivadlo Sklep – Besídka 2017 – středa 18. 10. od 20.00 hodin – sál České pojišťovny

David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jiří Fero Burda a další.... v novém programu (a možná na přání něco zopakujeme).

Vstupenky na všechny koncerty a divadelní představení jsou v předprodeji v Městském informačním centru v Berouně, tel. 311654321 a v síti SMS TICKET (https://www.smsticket.cz/).

PN ZPRÁVY Reportáže, rozhovory JL systém mi pomáhá vítězit
Dub
08
2014
JL systém mi pomáhá vítězit
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: – kh –   

Rotax jpg – s motocyklem Jawa Rotax vyhrál L. Novotný v roce 2013 Sedlčansko-slapský pohár.Koncem sedmdesátých let byl Beroun centrem evropského motokrosu. Návštěvníci se mohli setkat s takovými hvězdami mezinárodního kalibru, jako byli Jaroslav Falta, Zdeněk Velký či Joël Robert. Chvíle slávy závodiště v Brdatkách se však nezadržitelně blížily ke svému jistému konci. Ať už byl důvod uzavření tratě jakýkoli, vrcholový motokros v Berouně skončil. Ale stále jsou zde nadšenci, kteří se alespoň částečně pokouší o vzkříšení slavného sportu. O profesionální podpoře se jim může jen zdát. Je to spíše o zapáleném motocyklovém srdci a netradičních nápadech – prostě zkusit něco nového. Jedním takovým nadšencem je i Berouňák Ladislav Novotný.

* Jde v současnosti provozovat závodně motokros z domácího rozpočtu?

Zcela určitě ne, a nebylo to tak ani v minulosti. Já jezdím pro radost, všechno si hradím ze svého.

* V pokoji máte řadu cen a pohárů. Jsou vítězství finančně dotovaná?

Dostal jsem jen poháry a věnce, které tu vidíte.

* Jezdíte na motocyklech ČZ. Proč jste si vybral zrovna „čézety“?

Jsem svým způsobem patriot a mám úctu k českým motocyklovým značkám. Mimo „čízy“ jezdím občas na Jawě Rotax. „Čézeta“ se hlavně také dá opravit v domácích podmínkách.

* Je motokros součástí vaší rodinné historie?

Můj otec jezdil krátce sajdkárkros, já začínal jako mechanik. V roce 2005 jsem si pořídil motocykl ČZ 380 a ve stejném roce odjel první závod – Šumavský pohár. Následoval Sedlčansko-slapský pohár a řada dalších.

* Jakého vítězství si ceníte nejvíce?

Zřejmě to bude loňské vítězství na ČZ 380 a Jawě Rotax v podzimním Sedlčansko-slapském poháru.

* Před závodem jste však výkon motocyklu lehce poupravil, je to tak?

Nejednalo se o faktickou úpravu mechanických částí, ale o instalaci JL stimulátoru na sání motoru stroje. Osobní JL stimulátor jsem měl v době závodu na krku. Ostatně používám ho stále, zlepšuje moji kondici i v běžném životě.

* Co bylo za vaším rozhodnutím vyzkoušet JL systém?

Mám štěstí, že žiji právě v Berouně, kde se ladí motory pro závody velkých cen. Doktora Jiřího Langa znám řadu let a vím, že jeho JL technologie pomáhala mnohokrát vítězit v různých disciplínách již v minulém století. Václavu Blahnovi v rally, Karlu Lopraisovi v off road Paříž – Dakar, Tonymu Kasperovi, Pavlu Ondrašíkovi a Luboši Velínskému na speedway. Martinu Kolocovi, Davidu Vršeckému, Danielu Landovi v race truck. Dalšími uživateli jsou Michal Bursa, Oldřich Kaláb, Adam Kout, Marek Novotný, Petr Kuchař a další zvučná jména motoristického sportu.

Smyslem závodění je vítězit. Kromě talentu, odhodlání a dřiny to umožňují nejmodernější technika a nejlepší technologie. Což je právě JL speciál racing tunning. 

Detail stimulator jpg – sání motoru opatřené JL stimulátorem.  Foto: Miloš Bittmann.* Jaký efekt zaznamenáváte při používání JL special poweer racing tuningu?

Motocykl detailně znám, stejně jako jeho výkon. Instalací JL stimulátoru došlo k nárůstu výkonu motoru. Tento holý fakt mě dovedl k vítězství. Zvýšený výkon ale nezvládla spojka a roztrhl se spojkový koš.

* Blíží se motorkářská sezona, doporučil byste JL stimulátor i běžným motocyklistům?

Já osobně používám JL stimulátor jen při závodech. Použití v běžném provozu je možné, ale zvýšení nárůstu výkonu je natolik znatelné, že bych ho doporučil pouze zkušeným jezdcům.

* Vaše plány do budoucna?

Dál jezdit pro radost, a pokud to půjde, tak i vítězit.

Detailní informace o různých možnostech využití JL technologie naleznete na:http://www.jirilang.cz/,  http://www.tetraktys.cz/index.asp?menu=3, www.jlshop.cz a facebooku: JL special poweer racing tuning. – kh –

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství