Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

PN ZPRÁVY Kultura Jubilejní Hořovickou heligónku ovládla šestiletá Anežka Strážnická
Srp
28
2017
Jubilejní Hořovickou heligónku ovládla šestiletá Anežka Strážnická
Zprávy - KULTURA
Napsal: Radka Kočová   

Šestiletá Anežka StrážnickáPraha, Pardubice, Plzeň, ale i Slovenská Oščadnica. Na Hořovickou heligónku se i v letošním jubilejním roce vypravili hráči z celé republiky, a nechyběl ani účastník ze Slovenska. Čtyřicátý ročník tradiční přehlídky se uskutečnil o víkendu 11. a 12. srpna a přilákal více než dvě desítky hráčů a téměř tři stovky návštěvníků.

 

Ladislav Beran ze Slavičína (vlevo)Akci zpestřili i hosté, kterými byli Libereční harmonikáři a Kladenská heligónka. Stejně jako ostatní hráči, i tyto kapely potěšily posluchače nejen v sále Společenského domu, ale i v přilehlé zahradě.

Oblíbenou součástí festivalu je divácké hlasování. Návštěvníci jím mohli dát najevo, kdo je svým hudebním vystoupením nejvíce zaujal. Letos přidělili nejvíce hlasů šestileté Anežce Strážnické z Náměšti nad Oslavou, druhé místo patří Ladislavu Beranovi ze Slavičína a třetí příčku obsadili Marie a Pavel Fišerovi z Horoušánek. Cenou pro první tři místa byla poukázka, kterou mohli muzikanti uplatnit na výstavě společnosti Delicia Hořovice. Dárek z Hořovic si však odvezli všichni hráči.

Zkrátka nepřišli ani návštěvníci, v zahradě Společenského domu byly pro ně připravené stánky s občerstvením i regionálními výrobky.

Kromě toho, že na tradičním hořovickém festivalu zní vždy dobrá hudba, odehrávají se zde i zajímavé životní příběhy. Například účinkující Maruška a Pavel Fišerovi se poprvé setkali právě na Hořovické heligónce, a to v srpnu roku 1987. „Od té doby jsme spolu nejen jako harmonikáři, ale také jako manželé,“ říká pár, pro který Hořovice zůstanou vždy místem, kde se spojily jejich životní cesty.

Hořovickou heligónku pořádalo Městské kulturní centrum Hořovice, zařadilo ji do letošního Hořovického kulturního léta. Sobotnímu programu předcházelo páteční setkání v klubu Labe. Radka Kočová

Fota: Pavel Paluska.

Aktualizováno Pondělí, 28 Srpen 2017 17:23
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství