Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

PN ZPRÁVY AKTUALITY Osud zámku v Rožmitále pod Třemšínem
Srp
28
2017
Osud zámku v Rožmitále pod Třemšínem
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Starý Rožmitál   

Foto: Lubomír SmanataObyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se rozhodli nenechat dál chátrat svůj zámek a oslovili veřejnost. Jak jsme se dověděli od pana Jindřicha Jiráska, na několika místech v Rožmitále pod Třemšínem, a také na jejich webu http://www.staryrozmital.cz/otevreny-dopis-majitelum-zamku/ mohou všichni občané, kterým není lhostejný osud dominanty města, historického zámku, podepsat od 1. září otevřený dopis jeho majitelům.

 

Firma Trinity Coop, založená Arcibiskupstvím pražským a vlastněná Roderickem Marshallem a Zuzanou Mruškovičovou, nechává zámek chátrat už 17 let. V otevřeném dopise se m. j. píše:

„My, obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem, jsme obzvláště hrdí na to, že z našeho města pochází rod Lvů a že se zde narodila česká královna Johanka, manželka Jiřího z Poděbrad. Jeden každý z nás se vždy při návratu domů těší z pohledu na krásnou renesanční věž zámku, která je dominantou celého kraje. Zámek byl po staletí srdcem města, které v dávné historii vzniklo jako jeho podhradí.

Také dnes bohužel zůstává centrem města – ale jako rozpadající se a zanedbaná ruina, jejíž střecha ohrožuje kolemjdoucí a budovy zarůstají plevelem. Zatímco se léta snažíme, aby naše město vypadalo a fungovalo co nejlépe, jeho srdce umírá, a s ním i celé hlavní náměstí a vnitřní provoz města.“

Klikněte na https://www.petice24.com/zamek_rozmitalptr

a napište své jméno, obec a e-mailovou adresu (aby někdo nepřipojil svůj podpis vícekrát). O počtu podpisů budeme průběžně informovat.

Ptici můžete podepsat osobně v Informačním středisku, náměstí, Rožmitál, v Prodejně Drogerie – knihy, náměstí, Rožmitál a od 30. srpna v Cvokařském muzeu, Starý Rožmitál.

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 12:24
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství