Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN TITULKA AKTUALITY Upozornění pro držitele zbrojních průkazů
Lis
02
2017
Upozornění pro držitele zbrojních průkazů
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Město Příbram   

logoPolicisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečností materiál v Příbrami připomínají držitelům zbrojních průkazů, že je třeba ohlídat si dvouměsíční zákonnou lhůtu před skončením platnosti průkazu.

V tomto případě může příslušný útvar policie snížit poplatek na 400 korun bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu oprávnění, to znamená celkově čtyři sta korun na celou žádost. Pokud není dodržena dvouměsíční lhůta, činí pak správní poplatek 700 korun již za každou skupinu zbrojního průkazu. Toto je uvedeno v položce č. 30 přílohy zákona o správních poplatcích.

 

K vyplněné a podepsané žádosti na předepsaném tiskopisu je nutno doložit i posudek o zdravotní způsobilosti vydaný praktickým lékařem, kde je uvedeno, pro jaké skupiny rozsahu oprávnění zbrojního průkazu se posudek vydává, datum vydání posudku, razítko a podpis lékaře. Posudek nesmí být ke dni podání žádosti starší tří měsíců. Dále je nutno přinést jednu fotografii odpovídající současné podobě žadatele. Správní poplatek se hradí v přinesených kolkových známkách.

Žádost o prodloužení zbrojního průkazu je možné podat již půl roku před zánikem jeho platnosti a minimálně dva měsíce předem. V případě zániku platnosti zbrojního průkazu se držitel vystavuje nepříjemnostem, jako je odevzdání zbraní ve lhůtě 10 pracovních dnů po zániku platnosti, opětovné skládání zkoušky odborné způsobilosti, případný finanční postih, apod.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Listopad 2017 09:38
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství