Středa, 18. říjen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Divadlo Sklep – Besídka 2017

David VávraDivadlo Sklep – Besídka 2017 – středa 18. 10. od 20.00 hodin – sál České pojišťovny

David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jiří Fero Burda a další.... v novém programu (a možná na přání něco zopakujeme).

Vstupenky na všechny koncerty a divadelní představení jsou v předprodeji v Městském informačním centru v Berouně, tel. 311654321 a v síti SMS TICKET (https://www.smsticket.cz/).

PN ZPRÁVY AKTUALITY Dětský domov Korkyně se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert
Zář
26
2017
Dětský domov Korkyně se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Petra Režná   

Bertik fotoDo projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se s projektem Samostatně do životazapojil i náš Dětský domov Korkyně. Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnout, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. Října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem Samostatně do života.

Hlavní náplní našeho projektu „Samostatně do života“ je příprava dětí na samostatný život již před dovršením 18 let, případně do dokončení studia (smluvně maximálně do 26 let). Během realizace projektu si naši mladí dospělí ve věku od 15 do 18 let posilují schopnosti pečovat sami o sebe, svou domácnost, hospodařit s penězi, zdokonalují se v sociálních dovednostech, získávají nové zkušenosti a dovednosti v běžných životních situacích. Projekt se uskutečňuje v samostatném bytě mimo zdi zařízení dětského domova. Rodinná skupina v samostatném bytě funguje již od března 2015.

Máme radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti. Díky našemu projektu mají naši mladí dospělí příležitost vyzkoušet si žít nanečisto s podporou a pomocí odborného vychovatele, “ říká Mgr. Tereza Jandová, ředitelka Dětského domova Korkyně.

Bertíci budou opět pomáhat po celé České republice

Kampaň Bertík pomáhá se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.

Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů – Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.

Kontakt Nadační fond Albert:

Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

tel.: +420 774 091 076, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství