Neděle, 09. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN SPORT Oslavy 100 let SK Hostomice bláto neohrozilo
čec
12
2020
Oslavy 100 let SK Hostomice bláto neohrozilo
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Luděk Báchor   

Hosté zvučných jmen, zleva: Karol Dobiáš - mistr Evropy z roku 1976, Václav Štyler - předseda SK Hostomice a Antonín Panenka, taktéž mistr Evropy z roku 1976.V letošním roce slaví SK Hostomice významné výročí od svého založení. Oslavy jsme naplánovali na sobotu 20. června. Po šesti měsících příprav se vše podařilo zdárně připravit a zajistit. Bohužel nám nepřálo počasí a skoro celý slavnostní den hustě propršelo. I přesto si ale do areálu SK našel cestu nejeden z milovníků kopané a příznivců hostomického fotbalu.

 

Slavnostní víkend začal již v pátek odpoledne, kdy se vydal průvod hráčů a funkcionářů na místní hřbitov položit smuteční věnec a uctít tak památku dlouholetých členů, kteří již nejsou mezi námi.

Hlavní program odstartoval v sobotu výroční schůzí, kterou řídil předseda SK Hostomice pan Václav Štyler. Na začátku schůze vzdali všichni zúčastnění minutovým potleskem ve stoje hold všem zesnulým členům SK Hostomice. Po zahájení trenéři jednotlivých týmů zhodnotili aktuální situaci v našich mládežnických družstvech a mužstvu dospělých. V dalším projevu připomenul Luděk Báchor historii klubu včetně nejdůležitějších milníků hostomické kopané. Jedním z nejdůležitějších bodů sobotního dopoledne bylo poděkování nejstarším žijícím členům SK Hostomice za jejich přínos hostomickému fotbalu. Tito členové obdrželi od výkonného výboru dárkovou plaketu společně s bulletinem, který připravilo vedení SK Hostomice. Bulletin popisuje slovem i fotografiemi celých 100 let od založení klubu. Výroční schůzi navštívil i starosta města Hostomice pan Vít Šťáhlavský, který předal do rukou předsedy SK pamětní medaili města Hostomice. Další milou návštěvu jsme mohli přivítat z OFS Beroun: předseda OFS pan Jan Knotek hodnotil práci našeho klubu velmi pozitivně. Na konci schůze proběhla krátká diskuse, v níž si vzali slovo dlouholetí funkcionáři klubu pánové Václav Průcha a Václav Císař.

Hlavními taháky sobotního programu byla fotbalová utkání. Jako první se představila naše nejmladší kategorie, fotbalová školička. Tým pod vedením Roberta Klučiarovského a Jiřinky Kačírkové přivítal soupeře z Kostelce u Křížků. Naše děti předvedly několik krásných nahrávek a akcí. Další naše kategorie v podání mladší přípravky byla rozdělena na 2 týmy a společně s týmem Hořovicka si zahrála miniturnaj, kde týmy odehrály dva zápasy. Oba týmy, pod vedením Davida Volejníka, dala během obou utkání krásné góly a potěšila tak svoje největší fanoušky z řad rodinných příslušníků.

Jako další v řadě nastoupila naše starší přípravka, která přivítala soupeře zvučného jména FK Příbram. Kluci a holky pod vedením trenérů Radka Hadraby a Aleše Kropáče předvedli velmi dobrý výkon a byli svému protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem. Na druhé půlce hřiště proběhlo ve stejnou dobu přátelské utkání naší poslední mládežnické kategorie: mladších žáků, kteří pod vedením trenéra Dušana Horníka přivítali soupeře Horymír Neumětely a bojovali po celý zápas.

Všechna utkání mládežnických týmů proběhla za deštivého počasí a my dospělí smekáme před všemi dětmi, že ani nepříjemný déšť je neodradil od toho, aby hrály fotbal s plným nasazením.

Po celou dobu mohli návštěvníci oslav využít bohatého občerstvení, které zajistila firma Dobroty Kačena. Velmi pozitivní ohlas měl také připravený stánek FANSHOPu, kde bylo možné zakoupit si celou řadu suvenýrů s potiskem SK Hostomice. Pro účastníky byla připravena taktéž výstava fotografií z uplynulých 100 let a prohlídka kabin, kde byly vystaveny fotografie z výročních let a také fotbalové dresy z let minulých či současných.

Celý odpolední program moderoval pan Oldřich Burda, který své řečnické umění uplatňuje velice dobře i v televizi a rádiích.

Po utkáních našich mládežnických celků přišel na řadu první zápas dospělé kategorie mezi týmem dospělých SK Hostomice a Duklou Praha, kterou reprezentovali převážně trenérky a trenéři mládežnických kategorií z Julisky. Diváci mohli vidět celou řadu krásných akcí a hlavně gólů, kterých celkově padlo 11. Zápas byl samozřejmě ovlivněn počasím, které způsobilo, že v některých částech hřiště byla spíše bahenní lázeň než krásný zelený pažit. I tak se hrálo naplno a žádný z týmů si nic nedaroval zadarmo. Nakonec byl tým SK Hostomice o jeden gól lepší a zvítězil v poměru 6 : 5.

Během utkání se s aktivní kariérou rozloučil dlouholetý hráč a kapitán týmu dospělých Milan Plecitý, kterému vedení SK děkuje za jeho odehranné roky v hostomickém dresu. Nyní bude působit v roli trenéra.

Po tomto utkání následoval zlatý hřeb celého odpoledne, a to přátelský zápas mezi starou gardou SK Hostomice a starou gardou Bohemians Praha 1905 v čele s legendárním Klokanem: Antonínem Panenkou. Autor pověstného vršovického dloubáku navštívil hostomický areál po dlouhých 44 letech: v roce 1976 sehrál v Hostomicích na posvícení zápas se svým týmem Bohemians ČKD Praha.

Ještě před hlavním utkáním celých oslav mohli návštěvníci na autogramiádě získat podpis, či se vyfotit s již zmiňovaným Antonínem Panenkou, dále pak s dalším mistrem Evropy z roku 1976 Karolem Dobiášem, legendárním rozhodčím Pavlínem Jirků nebo bývalým hráčem Sparty Praha Lukášem Hartigem.

Bohužel na poslední chvíli zrušili z osobních důvodů svoji účast na našich oslavách dříve avizovaní pánové Jan Berger a Radek Šírl.

Posledním bodem programu bylo tedy již zmíněné utkání mezi starými gardami SK Hostomice s Bohemians Praha 1905. Za doprovodu legendární písně We Are the Champions vstoupili na již značně rozmáčený pažit obě jedenáctky v doprovodu nejmladších hráčů SK Hostomice. Vést za ruku Antonína Panenku či Karola Dobiaše musel být pro děti opravdový zážitek. Celé utkání se neslo v přátelské atmosféře a stará garda Bohemians ukazála po fotbalové stránce vysoké kvality a hráči jako Panenka, Hartig, Slunéčko a Mojžíš rozdávali fotbalovou radost. Ani hráči staré gardy Hostomice nezůstali pozadu a byli rovnocenným soupeřem protivníkovi zvučnějšího jména. Utkání skončilo vítězstvím hostujícího týmu v poměru 3 : 5.

Během zápasu se rozloučil se svou dlouholetou kariérou hostomický legendární rozhodčí pan Zdeněk Mezek, kterému předal soudcovskou píšťalku další legendární rozhodčí Pavlín Jirků. Pan Jirků, který má za sebou stovky odpískaných ligových utkání, odřídil skoro celý poslední zápas, a když ho vystřídal pan Mezek, využil příležitost a komentoval pro diváky svým svérázným řečnickým projevem průběh utkání. Dokonce jsme mohli vidět vůbec první videokontrolu v hostomickém areálu, tzv. VAR. Vše bylo samozřejmě v rovině legrace.

Po skončení posledního utkání byla pro návštěvníky připravena večerní diskotéka pod vedením DJ Oldy Burdy a hostomický areál ožil populárními písněmi z dob minulých i ze současnosti.

I přes nepřízeň počasí si všichni návštěvníci akce oslavy užili a vše proběhlo bez jakéhokoliv problému ke spokojenosti organizátorů.

Vedení SK Hostomice by chtělo touto cestou z celého srdce poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravách výročí 100 let od založení klubu. Dále bychom chtěli poděkovat všem sponzorům v čele s městem Hostomice za to, že podporují finančními prostředky fotbal v Hostomicích. V neposlední řadě děkujeme všem členům, hráčům, trenérům, fanouškům a vůbec všem, kteří jakoukoliv měrou pomáhají fotbalu v Hostomicích.

Věříme, že když v tom budeme pokračovat společně s dalšími generacemi, podaří se uchovat kopanou v Hostomicích a oslavit další významná výročí.

Za SK Hostomice Luděk Báchor.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství