Pátek, 07. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN SPORT Atletické soutěže se rozběhly
čen
18
2020
Atletické soutěže se rozběhly
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Jitka Šafránková   

Družstva přípravek. Foto: Miroslav Vondra.Jako první zahájili svoji soutěž družstev mladí atleti berounské Lokomotivy. Ke svému prvnímu kolu krajského přeboru družstev mladšího žactva nastoupili již 29. května v Kladně.

A hned na úvod je čekal těžký závod, když s minimálním tréninkem absolvoval každý ze závodníků celý pětiboj, včetně obtížné disciplíny 60 m překážek. Naštěstí všichni absolvovali překážky bez zranění a všichni pětiboj dokončili. Berounská děvčata obsadila mezi 16 týmy páté místo a chlapci byli mezi 15 týmy dokonce třetí.

 

O týden později, 5. června, vstoupili ve Slaném do soutěže také družstva staršího žactva. Těm se už tolik nedařilo, když kluci obsadili až osmé místo mezi jedenácti týmy. Děvčata na tom byla lépe, umístila se na místě šestém, tedy uprostřed dvanáctičlenného startovního pole.

Následující den v sobotu 6. června bojovala ve Vlašimi o body a také o případný postup na podzimní MČR družstva juniorů a dorostu. Berounská Lokomotiva postavila stejně jako v loňském roce pouze družstva juniorů a juniorek. Děvčatům se podařilo vybojovat druhé místo a mají tak otevřenou cestu k případným podzimním bojům. Chlapci skončili s malým odstupem čtvrtí.

V neděli 7. června se mezi jednadvaceti týmy prosadili i ti nejmenší z kategorie přípravek. Áčková družstvo obsadilo místo třetí a družstvo B místo osmé.

Do konce června budou mít atleti hodně napilno, neboť musí stihnout nejenom druhá kola soutěží družstev ale i krajské přebory jednotlivců.

Ligové soutěže dospělých byly zkráceny ze čtyř jen na tři kola a byly posunuty do prázdninových termínů. Jitka Šafránková

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství