Sobota, 11. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Leonardo da Vinci v Praskolesích

DSC 6470V červenci a srpnu bude v Praskolesích v kapli sv. Prokopa výstavka s názvem Leonardo da Vinci (a jeho neznámy český pokračovatel). Uvidíte živý obraz „Poslední večeře v řetízkové šatně dolu Hamr I“. Podle neznámého Největšího Čecha. Fotografoval J. Škrleta. Ve dnech 4. – 6. července (na svátky sv. Prokopa, Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa byla kaple pro veřejnost otevřená cca od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin a v technických přestávkách autora výstavy poskytl k ní výklad (viz foto). V dalších dnech bude přístup do kaple možný na požádání po dohodě s obecním úřadem (pí Drábková) nebo s vedením dětského tábora (p. Čáp), nebo s otcem Stefanem na faře. Libor Gottfried

Další fota

PN SPORT Fotbal už se hraje
čen
04
2020
Fotbal už se hraje
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: - mibe –   

logoPo uvolnění opatření se fotbalisté pustili do přípravných utkání. Jedním z prvních byl přátelák Komárova v Plzni, kde podlehl diviznímu Petřínu 2 : 5. Remízou 2 : 2 skončilo utkání Zaječova v Jincích. O týden později porazil divizní Český lev-Union Beroun tým Tuchlovic 4 : 2, Doubravan Újezd remizoval se Zbirohem 3 : 3. Hostomice si zahrály s Jincemi, kterým podlehly 0 : 5. V nejbližší době můžete vidět utkání Karlštejna na hřišti Slovanu Kladno (sobota 6. 6., 17.00), Nižbor hraje se Skomelnem (sobota 13. 6. od 16.00), ve stejný den si zahraje Osek s Újezdem B.

 

Zaječov kope Letní ligu

Fotbalisté Zaječova se zaměřili v přípravě po vynucené přestávce na dlouhodobý turnaj. Toho se účastní hned šest celků, kromě Zaječova dalších pět ze západu Čech. Soupeři Zaječova jsou v turnaji postupně Holoubkov, 6. 6. hraje Zaječov se Strašicemi, o týden později v Cheznovicích, dalšími protivníky jsou Dobřív a Mirošov. Všechny zápasy hraje Zaječov na hřištích soupeřů z důvodu výstavby hřiště s umělou trávou v prostoru bývalého kluziště.

FK Hořovicko se mění na SK Hořovice 1910

Po dvanácti letech se rozhodla valná hromada FK Hořovicko vrátit k původnímu názvu SK Hořovice 1910. V minulém týdnu došlo ke schválení tohoto rozhodnutí příslušnými orgány a od nové sezony budou hrát fotbalisté tohoto klubu pod novým názvem. Ještě pod původním názvem FK Hořovicko zorganizovali dlouhodobý dorostenecký turnaj v pauze před novou sezonou.

Hokejisté Žebráku přikývli na nabídku hrát vyšší soutěž

I když v přerušené a nedohrané sezoně skončili hokejisté Spartaku Žebrák na třetím místě krajské soutěže, přistála na jejich stole zajímavé nabídka. Tou byla možnost zahrát si v nové sezoně krajskou ligu. A žebrácký klub ji potvrdil. Takže od září se můžeme těšit na derby v nejvyšší krajské hokejové soutěži mezi Královým Dvorem a Žebrákem.

Michal Hlavatý po přestávce válí

Druhou fotbalovou ligu zatím vedou Pardubice a za ty se daří mladíkovi Michalu Hlavatému. Po gólu v úvodním utkání proti Prostějovu se zaskvěl hattrickem v duelu s Ústím nad Labem, který Pardubice vyhrály 5 : 0. Fotbalista z Hvozdců tak možná bude mít v létě dilema, kdy Pardubice aspirují na postup do nejvyšší soutěže, ale o Hlavatého mohou mít zájem v Plzni, jejímž je kmenovým hráčem. Nicméně Michal Hlavatý si zvykl na dospělý fotbal a budeme ho v jeho další kariéře sledovat.

- mibe –

Valná hromada TJ Sparta Podluhy

V sobotu 6. června od 17 hodin jsou členové a příznivci TJ Sparta Podluhy zváni na Valnou hromadu.

Akce se koná v hospodě u Horských a všechny srdečně zve předseda TJ Sparta Podluhy Josef Švarc.

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství