Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN SPORT Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun versus koronavir
Bře
16
2020
Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun versus koronavir
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Marta ŠeVac   

horakovaTiskové mluvčí nemocnic v Hořovicích a v Berouně Petře Horákové jsme v pátek 13. března po vyhlášení nouzového stavu v České republice poslali následující dotazy:

* Jaká opatření přijímají NH a RNB v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu?

* Co všechno kromě návštěv se v nemocnicích ruší, myslím, jaké služby neposkytujete do odvolání a jaký to bude mít finanční dopad na nemocnice?

* Mají soukromé nemocnice možnost kompenzací ušlého zisku od státu?

* Máte dostatek ochranných pomůcek pro personál a případně i pro pacienty?

* Máte vyčleněné prostory pro nakažené koronavirem, případně jste vybaveni v některé z vašich nemocnic na hospitalizaci pacienta s covidem?

Jste vybaveni na odebírání vzorků u pacientů s podezřením na covid? Tedy myslím, jestli je k tomuto účelu vyčleněno a vybaveno vozidlo, případně určen personál?

* Je vaše hygienická stanice vybavena ke zkoumání odebraných vzorků podezřelým lidem, u nichž by mohla být zjištěna nákaza covidem?

 

Zde jsou odpovědi:

 

* Obě nemocnice vyhlášením nouzového stavu přijímají opatření, která jim nařizují státní orgány ČR a také opatření, která zabezpečí jejich bezpečný chod.

* Návštěvy jsme omezili plošně v celé nemocnici. S tím, že v Nemocnici Hořovice jsme zakázali i přítomnost otců u porodů či návštěvy na oddělení novorozenců. V Rehabilitační nemocnici Beroun jsme například pro ambulantní pacienty v tuto chvíli zrušili některé procedury (např. vodoléčbu či tělocvičnu s přístroji).

* Finanční dopad na nemocnice bude jednoznačně značný, avšak momentálně nejsme schopni tento dopad predikovat.

* Co se týče ochranných pomůcek, disponujeme omezeným množstvím zásob a jsme odkázáni na množství, které dostaneme v tuto chvíli od kraje (jde především o respirátory).

* Prostory pro ošetření a případnou hospitalizaci pacientů jsme vyčlenili.

* Vybavení pro odběr vzorků máme také jen v omezeném množství, avšak státní instituce přislíbili zásobení nemocnic ochrannými prostředky i dezinfekcemi.

Na dotaz ohledně dezinfekce pro pacienty, kteří přicházejí denně do ordinací, jsme dostali následující odpověď:

„Pacienti velice rychle spotřebovali dezinfekci, která byla umístěna na chodbách nemocnice pro potřeby pacientů a návštěvníků pro dezinfekci a správnou hygienu rukou. V některých případech bylo znát, že byla dezinfekce odlita či ukradena. Bohužel, ač je použití dezinfekce jedním z ochranných doporučení proti koronaviru, je to velmi nedostatkové zboží.“

Děkujeme za odpovědi.

Marta ŠeVac

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství