Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

2020
Berounští atleti na MČR
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Jitka Šafránková

Tyčkařka Adéla Rozehnalová. Foto: Eduard Erben.O víkendu 15. - 16. února proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství České republiky v atletice v kategoriích dorostu a juniorů.

Z početné výpravy berounské Lokomotivy si nejlépe vedla tyčkařka Adéla Rozehnalová, která výkonem 356 cm obhájila v kategorii juniorek třetí místo z loňského dráhového mistrovství.

Dorostenka Kristýna Pacltová nenavázala na svoje zlato ve skoku vysokém z minulé sezóny a výkonem 161 cm skončila na šestém místě. Ani Natálii Krubové se nepovedlo přidat do své medailové sbírky další cenný kov, výkonem 316 cm obsadila v kategorii dorostenek místo sedmé.

Junior Vojtěch Dryák na nejdelší juniorské halové trati 3000 m zaběhl čas 9:05,97 s, který stačil na deváté místo. Čtvrtkařky Eliška Kordová a Anežka Voříšková skončily v kategorii juniorek na jedenáctém, resp. dvanáctém místě (58,70 s a 58,75 s). Anežka Voříšková navíc přidala i čtrnácté místo za běh na 200 m (26,25s).

Junior Ondřej Hofmann startoval hned na dvou tratích. V běhu na 800 m skončil na třináctém místě výkonem 2:01,21 s a v běhu na 1500 m doběhl na místě čtrnáctém (4:18,82 s).

Také Adéla Kupková se postavila na start hned dvakrát. Na nejkratší trati 60 m obsadila 21. místo (8,12s) a na 200 m místo patnácté (26,38s).

Na poslední chvíli se mezi nejlepší trojskokanky kvalifikovala Vendula Hněvkovská, která výkonem 10,59 m skončila na místě šestnáctém.

Barvy Lokomotivy Beroun byly vidět i na startu štafet na 4 x 200 m, když berounské juniorky ve složení Kordová - Voříšková - Hněvkovská - Kupková obsadily časem 1:44,85 s osmé místo.

Anita Žáková. Foto: Jiří Kottas.

Hned o dalším víkendu 22. - 23. února se vydaly berounské atletky do Ostravy podruhé, tentokrát na MČR dospělých. Na trati 3000 m doběhla Johanka Šafránková v čase 10:54,35 s na třináctém místě. V závodě na 400 m skončily Anita Žáková na místě šestnáctém (58,95s) a o příčku níže doběhla Anežka Voříšková (59,13 s).

Z halových mistrovství už čeká atlety jen to poslední, MČR žactva, které se uskuteční ve dnech 29. 2. - 1. 3. v pražské Stromovce.