Sobota, 06. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN SPORT Partyzánská stezka v Oseku měla rekordní počet běžců
úno
03
2020
Partyzánská stezka v Oseku měla rekordní počet běžců
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: SK Slavoj Osek   

Start dospělých účastníků. Fota: Alois Crk. Zřejmě i mimořádně příznivé počasí přilákalo v sobotu 11. ledna do Oseka rekordní počet běžců, kteří se v devíti různých věkových kategoriích postavili na start 44. ročníku Běhu partyzánskou stezkou.

 

Celkem 204 dospělých sportovců se vydalo na desetikilometrovou trať, která vede po okresní silnici do nedalekého lesa k bývalému partyzánskému krytu a zpět. Vítězkou v kategorii žen se stala Petra Landovská časem 38:33 min. Nejrychlejším z mužů byl čtyřnásobný vítěz Velké kundratické Jan Procházka časem 31:48.

Před odstartováním hlavního závodu probíhaly soutěže mládeže, ve kterých závodily děti od pěti let výše. Naproti tomu nejstaršímu závodníkovi, Václavu Řápkovi, který zdárně absolvoval celou trať, bude letos 78 let! Závodníků v mládežnických kategoriích se sešlo letos celkem 163.

Pořadatelem závodu je od roku 1977 sportovní klub Slavoj Osek, Středisko volného času Domeček Hořovice a atletický oddíl LOKO Beroun. Příslušníci těchto organizací opět odvedli letos skvělou práci, jak při řízení jednotlivých závodů, tak v rolích administrátorů a rozhodčích.

O bezpečnost závodníků na trati se starali členové hasičského sboru ze sousedního Komárova a hlídka Městské policie Hořovice.

Všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu letošního závodu, patří velké poděkování.

Zároveň upřímně děkujeme všem sponzorům, kteří podpořili konání letošního 44. ročníku Běhu partyzánskou stezkou. SK Slavoj Osek.

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství