Středa, 05. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN SPORT Medailové úspěchy střelkyně Hany Adámkové
Zář
18
2019
Medailové úspěchy střelkyně Hany Adámkové
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – ma –   

Hana Adámková na MČR skeet v Plzni.Tři významné závody, tři medailová umístění – tak zahájila svoji letošní letní sezonu jedna z nejlepších brokových střelkyň ve skeetu, reprezentantka ČR a hořovická rodačka, Hana Adámková. Starou pravdu, že všechno zlé může být i k něčemu dobré, začala Hana naplňovat hned na prvním významném turnaji letošní sezony. Po velkém zklamání, poté co nebyla Českým střeleckým svazem nominována na Mistrovství světa, ale „jen“ na Letní světovou univerziádu v italské Neapoli, všem ukázala, že mezi univerziádní světovou špičku opravdu patří a je nutné s ní do budoucna počítat.

 

Letní světová univerziáda v Neapoli se konala na počátku léta od 3. do 14. července a zúčastnilo se jí 124 sportovců z celé České republiky. Kdo se o sport trochu zajímá, ví, že bylo možné i v naší televizi sledovat některé přímé přenosy nebo zkrácená hodinová zpravodajství z jednotlivých sportovních disciplin. Hana se dokázala svým skvělým nástřelem 111 holubů po základních položkách nominovat z prvního místa, společně se svojí sportovní kolegyní Radkou Mančíkovou, do finálového závodu. První dvě finálová kola určitě nevyšla podle Hančiných představ a jejích schopností – cítila tlak italského publika, napětí i nervozitu – ale v dalších kolech se dokázala psychicky vzchopit i skvěle střílet. Svým zlepšeným výkonem nestačila pouze na domácí Italku a Kazašku, a tak Hana Adámková vybojovala na Světové letní univerziádě pro Českou republiku jednu z dalších bronzových medaili v brokové disciplíně skeet.

Dalším významným závodem, který hořovická rodačka absolvovala, bylo Mistrovství České republiky v brokových disciplinách konané od 26. do 29. července v Plzni Lobzy. Zde velmi těsným výsledkem na vedoucí závodnici (1 holub) vystřílela výborné třetí místo.

Posledním závodem bylo konání Velké ceny Plzně předposlední srpnový víkend. Hana sice do finálových rozstřelů nastupovala ze čtvrtého místa po základních položkách, ale opět si potvrdila, že finálové položky umí. Nenechala tak nikoho na pochybách, že patří k našim nejlepším střelkyním a zlatá medaile z tohoto závodu je zasloužená. Naši „elitu“ nechala za sebou ve startovním poli.

Tři závody, tři medailová umístění, pro Hanku o to důležitější, že získala povzbuzení do dalších tréninků, psychickou podporu a větší sebevědomí. Ale i zjištění, že člověk dokáže tolik, kolik od sebe očekává.

Přejeme ji nadále pevné zdraví, přesnou mušku a splněné přání - stát jednou pod olympijskými kruhy. – ma –

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství