Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN SPORT Motokrosovou trať v Podluzích ovládli stroje jawa mustang a pionýr
Kvě
31
2019
Motokrosovou trať v Podluzích ovládli stroje jawa mustang a pionýr
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Michal Štědrý   

startV sobotu 4. května se na motokrosové dráze v Podluzích uskutečnil 1. ročník 12 hodinového vytrvalostního závodu strojů jawa mustang a pionýr Fichtl CROSS Country. Závod byl inspirován 24 hodinovým závodem v Dolním Bousově.

FOTOGALERIE

 

Závod byl druhý nejdelší závod, na jaký se dá přihlásit. Celou akci pořádal Fichtl gang Drozdov za přispění mnoha sponzorů a partnerů. Do 1. ročníku se přihlásilo 50 posádek, které závodilo na jednom stroji a to s maximálně 4 jezdci. K samotnému startu se dostavilo jen 41 týmů, 9 týmů bohužel s technických a zdravotních důvodů nenastoupilo na start závodu. Přesto se v depu jako doprovod nebo mechanici týmu sešlo přes 200 lidí a v sobotu se i přes chladné a deštivé počasí přišlo podívat přes 300 diváků.

Závod se jel ve dvou kategoriích a to originál a speciál. V kategorii originál jelo 22 týmů a v kategorii speciál týmů 19. Kategorie speciál byla odstartována v 7.02 a o minutu déle v 7.03 kategorie originál. Dvě třetiny závodu proběhli na suché a prašné dráze a v poslední třetině začal vytrvalý déšť, který kategorii originál velice zkomplikoval závodní nasazení. Dráha se proměnila v obtížnou bahnitou trať, kde se originálům bahno lepilo na kola tak, že po poradě s vedením soutěže byl závod zkrácen o jednu hodinu. V kategorii speciál bylo také dost těch, kteří s bahnitou dráhou měli problémy, ale některým týmům tento stav trati vysloveně vyhovoval.

Po ukončení závodu proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů obou kategorií. Na prvním místě v kategorii originál se umístnit se startovním číslem 111 DK Racing s celkovým počtem 209 kol, na druhém místě se startovním číslem 69 Ficht klub Podmokly –192 kol a na třetím místě se startovním číslem 66 Fichtl gang Klučenice 192 kol, ale s horším časem než 2. post. V kategorii speciál na prvním místě se startovním číslem 20 Jawáci s celkovým počtem 247 kol, na druhém místě TKM Racing 245 kol a na třetím místě Třídvorští draci s celkovým počtem 233 kol. Délka trati byla 1,4 kilometru.

Druhý ročník soutěže Fichtl CROSS Country je opět naplánován na příští rok. Více informací, fotografií a videa na webových stránkách www.fichtlgangdrozdov.cz Michal Štědrý 

Pozn. red.: Fotografie najdete na www.podbrdskenoviny.cz/sport

 Text + fota: Michal Štědrý.

Aktualizováno Pátek, 31 Květen 2019 08:14
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství