Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN SPORT Historický úspěch stolních tenistů z Hořovic
Kvě
19
2019
Historický úspěch stolních tenistů z Hořovic
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Tomáš Jirouch   

Zleva: Luboš Chládek, Jan Šmíd, Pavel Homolka, Martin Karda.Stolním tenistům Hořovického Sokola se po deseti letech od postupu do středočeské divize povedl v letošní sezóně další zápis do historie hořovického sportu ve formě postupu do třetí nejvyšší soutěže v České republice. Úspěch je o to cennější, že byl dosažen v čistě amatérských podmínkách bez pomoci sponzorů a „nakoupených“ profesionálních hráčů.

 

Za úspěchem stojí zejména odchovanci hořovického stolního tenisu Jan Šmíd a Pavel Homolka, ale také Luboš Chládek, který začínal se stolním tenisem ve Bzové, nicméně po více než 20 letech ho také lze považovat za domácího hráče. Tuto trojici doplňoval Martin Karda, který pochází z Příbrami a v týmu byl nejmladším hráčem.

Zleva: Jan Šmíd, Pavel Homolka, Martin Karda, Luboš Chládek.

Letošní postup byl vyvrcholením několika posledních sezón, kdy se kluci pravidelně umísťovali na předních místech divizní tabulky. Pro letošní sezónu si hned na začátku stanovili za cíl postoupit a tento cíl se snažili od začátku plnit. Po celou sezonu se pohybovali na předních příčkách a základní část soutěže zakončili na druhém místě. V semifinále play-off se pak utkali s B-týmem Brandýsa nad Labem, přes který postoupili po výsledcích 10 : 5 a 9 : 9 do finále proti Sadské. Po dramatickém průběhu se podařilo v Sadské zvítězit 10 : 8 a v domácí odvetě pak stačilo uhrát pouze 9 bodů na „vítěznou“ remízu.

V rozhodujícím nervy drásajícím utkání pak Luboš Chládek udolal hostujícího Jirku Kincla 14 : 12 v pátém setu a tím byl postup dokonán, 9 : 8 pro Hořovice. Euforie mohla propuknout v celé sokolovně, kam dorazili povzbuzovat nejen domácí diváci, ale i diváci z okolí, za což jim velmi děkujeme.

Pro ligovou soutěž již bude potřeba zajistit profesionálnější zázemí a další podmínky, které jsou v republikových soutěžích vyžadovány. Proto bude třeba získat sponzora, který by alespoň částečně náklady na sezonu pokryl.

Věřme, že ligová sezóna nebude v podání hořovických Sokolů poslední, a že budeme moci chodit na ligu pravidelně. Držme palce a choďme fandit! Tomáš Jirouch

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství