Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN SPORT Fotbal obrazem Pavla Palusky
Kvě
02
2019
Fotbal obrazem Pavla Palusky
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Pavel Paluska   

fotbal 9136Na Velký pátek 19. dubna sehráli na hřišti v Karlštejně utkání Okresního přeboru fotbalisté Březové. Za velice příjemného slunečného počasí se hrál fotbal, kde v prvním poločase velice bravurně zasahoval brankář domácího mužstva Karlštejna. Utkání řídil jako hlavní rozhodčí Ivan Marx. Karlštejn – Březová 0 : 2.

 

fotbal 9966

V neděli 21. dubna jsem odpoledne strávil na fotbale ve Zdicích, kde se hrálo utkání I. B třídy Zdice vs. Chlumec. I když Zdice vedly 3 : 0, soupeř přesto stav dorovnal. Ovšem závěr dost vyhroceného utkání, kde nebyla nouze o velice bolestivé zákroky, patřil Zdicům, které se radovaly ze tří bodů za vítězství.

2x foto: Pavel Paluska.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství