Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN SPORT Mladší dorost Hořovicka přes první prohru pošilhává po prvenství
2019
Mladší dorost Hořovicka přes první prohru pošilhává po prvenství
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -

ilustrační fotoFotbaloví dorostenci Hořovicka si na jaře vedou velmi dobře. Hlavně v kategorii U17 se perou o špici A skupiny divizní tabulky. V přímém duelu o první místo však doma podlehli Petřínu Plzeň 1 : 3. „Zápas o špici tabulky jsme rozehráli poměrně dobře. Byli jsme aktivnější a Kuška se Štochlem měli i slibné příležitosti, které však gólem neskončily. A tak nám hosté předvedli, co to znamená být efektivní. Z první střely na bránu nastřelili břevno a druhá střela o chvilku později už skončila v naší síti. Běžela dvacátá minuta a hosté začali přebírat iniciativu.

Když pak přidali po dorážce zblízka druhý gól, naši hráči úplně vypadli z role. Poločas se dohrával výhradně na naší polovině a byli jsme rádi, že první půle skončila. Ve druhém poločase jsme se pokusili o zvrat, ale vypracovali jsme si jen náznaky příležitostí. Naopak hosté již podruhé nastřelili břevno branky jinak velmi dobře chytajícího Jirky Křišťála. Když pak jedna ze střel Petřína zapadla k pravé tyči, začalo být jasné, že tentokrát na body nedosáhneme. Ke cti našim hráčů slouží, že ani za stavu 0 : 3 se nevzdali a bojovali aspoň o korekci výsledku. Ta se podařila Filipu Čapkovi, který potvrdil střeleckou formu z posledních zápasů a hlavou korigoval na 1 : 3. Na víc už jsme sílu neměli a tak hráči Petřína zaslouženě zvítězili,“ popsal objektivně utkání vedoucí mužstva FK Hořovicko U17 Václav Königsmark.

O týden později se podařilo jeho týmu zvítězit v Přešticích 3 : 1 a tím pádem udržet třetí příčku v tabulce se ziskem 49 bodů. Před mladším dorostem Hořovicka jsou pouze celky Aritmy Praha a Petřínu Plzeň B, které nasbíraly 50 bodů. Dorostenci Hořovicka mají o Velikonocích volno, kdy vyrazí na zahraniční turnaj.

Derby navštívilo množství diváků. A je tu další!

Derby utkání vždy lákají množství diváků. To v I. A třídě navštívilo 625 příznivců kopané, kteří viděli remízu Komárova s Cerhovicemi 0 : 0 a výhru domácích na penalty 5 : 3. Komárovu se dařilo i v osmifinále krajského poháru, když vyřadil Rudnou. V derby v nižší soutěži se dařilo Loděnici, která zdolala Hořovicko B vysoko 6 : 0.

V této soutěži se hraje několik zajímavých utkání, vyberte si z naší nabídky v rubrice Kam za fotbalem. Jedno utkání však vypíchneme: Jedná se o derby v divizi mezi Hořovickem a ČLU Beroun. Favoritem jsou hosté, očekává se pěkná návštěva. – mibe -