Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN SPORT Mládež hrála šachy v Hostomicích
Bře
10
2019
Mládež hrála šachy v Hostomicích
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Daniela Fatková   

Domácí hráči - zleva vzadu: starosta Hostomic pan Vít Šťáhlavský, Šimon Parkán, Vít Parkán, Jan Fatka, Petr Budil, Benedikt Španěl, Vojtěch Šebek, zleva vpředu: vedoucí šachového kroužku pan Stanislav Budil, Filip Nodl, Jennifer Šíchová, Armin Maršálek, Vojtěch Fiala.

Opět po roce se v sobotu 23. února v Hostomicích uskutečnil již 5. ročník šachového turnaje pro mládež – Otevřený přebor města Hostomice pod záštitou starosty Víta Šťáhlavského.

 

Akce se uskutečnila v prostorách školy, turnaj byl zařazen do základního kola Krajského přeboru žáků pro region Příbram.

Turnaje se zúčastnilo celkem 25 hráčů ze 4 šachových oddílů, největší zastoupení měli domácí hráči.

Celkovým vítězem se stal Vojtěch Kovářík, 2. místo obsadil Matěj Hrubý a na třetím místě skončila Eliška Kováříková. Všichni jmenovaní reprezentovali ŠK Baník Příbram.

Domácí barvy hájilo dohromady 11 hráčů. Nejlépe se vedlo Janu Fatkovi, který se umístil na 4. místě. Hned za ním skončil Vít Parkán a osmé místo obsadil Petr Budil.

Poděkování patří sponzorům: MěÚ Hostomice, ZŠ P. Lisého Hostomice, Řeznictví Hostomice – Jana Soukupová.

Poděkování též patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celého turnaje, kteří pomohli s jeho přípravou a kteří se starali po celou dobu turnaje o občerstvení mladých hráčů. Text + foto: Mgr. Daniela Fatková.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství