Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN SPORT Králův Dvůr zřejmě vyhraje pražský turnaj, Hořovicko o poslední místo
úno
23
2019
Králův Dvůr zřejmě vyhraje pražský turnaj, Hořovicko o poslední místo
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

Zdroj: Berounský deníkFotbalový turnaj Memoriál Jiřího Kolína v Praze spěje do finále. O první místo se uchází třetiligový Králův Dvůr, který porazil silné Zbuzany 2 : 0 a poté remizoval s lídrem České fotbalové ligy ze Záp 0 : 0. Byla to první bodová ztráta Králova Dvora na tomto turnaji. Hořovicko naopak na první bod dosáhlo v duelu s pražskou Admirou, se kterou hrálo 1 : 1. Poté však podlehlo třetiligovému Radotínu 0 : 6 a v závěrečném kole bude hrát s pražským Meteorem o umístění na předposlední příčce. Králův Dvůr naopak turnaj zřejmě vyhraje, protože Kladno k jejich utkání údajně nepřijede.

 

Krajské hokejové soutěže vrcholí

V krajské lize sehrál HK Easyflyers Králův Dvůr poslední duel v základní části soutěže. Králodvorští hokejisté doma přivítali HK Lev Slaný a podlehli mu po divoké přestřelce 5 : 10 (1 : 5, 2 : 5, 2 : 0). V tabulce západní skupiny obsadil Králův Dvůr předposlední místo se ziskem sedmnácti bodů. I tento zisk jim podle původního rozpisu zajistil účast v krajské lize i pro příští ročník. Sen postupu do této soutěže naopak stále mají hokejisté Spartaku Žebrák. Ti po vítězství ve skupině jih krajské soutěže sehráli první čtvrtfinále proti Hvězdě Kladno, kterou na jejím ledě porazili 4 : 2 a dokázali zvítězit také doma, tentokrát 4 : 1. V semifinále nastoupí Žebrák v dvojím duelu se Sedlčany. První zápas se hraje na ledě Sedlčan v pátek 22. 2., odveta pak v Hořovicích v neděli 24. 2. Soutěže už skončila pro hořovické Cvočkaře, kteří skončili na šestém místě se ziskem 21 bodů.

Komárovským volejbalistkám vstup do finálové skupiny nevyšel

Na začátku února se rozjely opět krajské volejbalové soutěže. Ve finálové skupině krajského přeboru I. třídy žen se ale zatím Sokolu Komárov nedaří, když nejprve prohrál v Suchdole dvakrát 0 : 3. Na domácím kurtu pak nestačily komárovské ženy na lídra tabulky z Benešova, kterému podlehly 1 : 3 a 0 : 3. V tabulce je Komárov zatím na posledním šestém místě. Poskočit v tabulce budou chtít Sokolky v dalším dvojzápase, v němž zajíždí v sobotu 23. 2. do Benátek na Jizerou.

Hořovické juniorky na prvním místě

Volejbalové juniorky Spartaku Hořovice sice v prvním dvojzápase v roce 2019 dvakrát prohrály na palubovce Příbrami 0 : 3, ale to nic nezměnilo na jejich vedoucím postavení v tabulce krajského přeboru. V něm dosud získaly 40 bodů a mají tříbodový náskok na druhý celek VSC Čelákovice. Do konce soutěže už zbývá pouze jedno kolo, po něm se bude hrát závěrečný finálový turnaj nejlepších čtyř družstev, která se utkají systémem každý s každým na dva vítězné sety. Pořadatelem finálového turnaje je nejlepší družstvo po základních deseti kolech. Výsledky z finálového turnaje se připočítávají k dosavadním dosaženým výsledkům. Finálový turnaj se uskuteční v neděli 7. 4. a je velmi pravděpodobné, že se uskuteční právě v Hořovicích.

Dorostenci Hořovicka se připravují na divizní odvety

V plném proudu je také příprava fotbalových dorostenců Hořovicka na jarní boje v České divizi. V letošním roce je na hráče naloženo hodně tréninků a přípravných zápasů, když někteří okusili i boje v dresu áčka. Starší dorostenci pak sehráli i duel s ligovým Vyšehradem, se kterým remizovali 2 : 2. Mladší dorostenci Hořovicka absolvovali víkendové soustředění na domácím stadionu, v jehož závěru odehráli přípravný duel s Královým Dvorem, který skončil 3 : 3. Divizní soutěž začne o víkendu 9. a 10. 3.

- mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství