Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN SPORT Adámková ve čtvrtfinále v Maďarsku
úno
23
2019
Adámková ve čtvrtfinále v Maďarsku
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Petr Koukal st.   

Jana Adámková zabojovala na Hungaria Junior 2019 Pécs. Foto: Martin Krpata.Hořovická badmintonistka Jana Adámková se vrátila po zranění zpět na kurty a na Mezinárodním mistrovství Maďarska kategorie U19 dosáhla zatím na svůj nejlepší výsledek letošního roku.

 

Jana se po úspěšném říjnovém vystoupení na Slovak Junior Open 2018, kde obsadila bronzovou příčku, poměrně vážně zranila na tréninku a natažené vazy v kotníku ji takřka dva měsíce nepustily na hřiště. Na konci roku 2018 tak přišla nejen o turnaje evropského juniorského okruhu v České republice a v Portugalsku, ale především o Mistrovství ČR U19, kde obhajovala stříbrnou medaili. Do plné tréninkové zátěže se dostala až začátkem letošního roku a na lednových turnajích v Českém Těšíně, švédské Uppsale a na Mistrovství ČR dospělých se i přes občasné dobré zápasy pořád ještě projevovalo tréninkové manko z konce roku.

Ve druhém únorovém víkendu však konečně v maďarské Pécsi potvrdila, že stále patří mezi dobré evropské juniorky a mezi čtyřicítkou hráček ze 17 zemí vybojovala dělené 5. místo. A to doslova vybojovala, protože její zápas o postup do čtvrtfinále trval takřka hodinu a skončil málo vídaným výsledkem 30:29 pro naši hráčku ve třetím, rozhodujícím setu. Přestože v jeho průběhu čelila 6 mečbolům, dokázala se vždy vrátit do hry a za poslední míček jí aplaudovala celá hala. Jana si tak dala nejlepší dárek v předvečer své dospělosti.

V aktuálním evropském žebříčku je nejlepší hořovická hráčka na 7. místě, ve světovém ji najdeme na 35. místě a je jasně nejlépe postavenou českou juniorkou. O to víc je zarážející, že pro rok 2019 nebyla ani zařazena do širšího reprezentačního kádru…

Situace v celém českém badmintonu je však v současné době tak napjatá a rozporuplná, že to je pro Janu vlastně úleva. Nemusí aspoň vyplňovat žádné nesmyslné tabulky, zúčastňovat se akcí, kam nemá cenu ani jezdit a může se připravovat na přechod do seniorské kategorie, kde skutečný sport teprve začíná.

Teď nás čeká měsíc intenzivní přípravy na kurtech i v posilovně, kterou jsme nově zařadili do tréninku a v průběhu března se Jana zúčastní dalších turnajů doma i v zahraničí. Děkujeme na tomto místě Střední odborné škole Hořovice za to, jak pomáhá Janě skloubit studium a vrcholový sport a také Městu Hořovice a Městskému sportovnímu centru za její podporu v přípravě. Vážíme si toho a věříme, že o Janě Adámkové ještě uslyšíte. Petr Koukal st.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství