Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN SPORT Kanoisté Sokola Králův Dvůr na přeboru v plavání
úno
08
2019
Kanoisté Sokola Králův Dvůr na přeboru v plavání
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Mirek Kurťák   

Žáci na stupních vítězů.Již po třetí rychlostní kanoisté T. J. Sokol KD reprezentovali domovskou jednotu na Župním přeboru Jungmannovy župy v plavání. Přebor se konal v sobotu 26. ledna v hořovickém bazénu a pořadatelem byla T.J. Sokol Komárov.

 

Naši vodáci ukázali, že mají vodu rádi a je jedno, zda se jedná o tu v Berounce nebo v bazénu, a dovezli si z Hořovic hned čtyři medaile. Župními přeborníky se stali Filip Trnka (žáci ročník 2004 - 2005) a Herbert Šťastný (žáci ročník 2006 - 2007). Hned za Filipem Trnkou doplaval na druhém místě Šimon Kurťák. Čtvrtou medaili, také stříbrnou, si odvezla dorostenka Alžběta Veverková. Od titulu župní přebornice jí dělilo jen 0,2s! I ostatní naši závodníci předvedli skvělé výkony a vylepšili si osobní rekordy. Bylo vidět, že jim plavecké tréninky v rámci zimní přípravy prospívají.

Dorostenky na stupních vítězů. Fota: Tomáš Svoboda.

Děkujeme pořadatelům za skvělou organizaci a za rok se v Hořovicích zase rádi ukážeme.

Za týden nás čeká soustředění na běžkách v Jizerských horách, kam se všichni moc těšíme.

Mirek Kurťák

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství