Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN SPORT Běh partyzánskou stezkou v Oseku
Led
30
2019
Běh partyzánskou stezkou v Oseku
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Václav Huml   

Na Běh Partizánskou stezkou vystartovalo 104 chlapců a dívek. V sobotu 12. ledna se v Oseku u Hořovic konal 43. ročník přespolního běhu pod názvem Běh partyzánskou stezkou. Závod je pořádán ve dnech, kdy si každoročně připomínáme tragické události, které (letos je to už 75 let) následovaly po odhalení partyzánského krytu v nedalekém lese. V předvečer závodu se pravidelně koná lampionový průvod obcí zakončený ohňostrojem.

 

Na start letošního ročníku se v devíti věkových kategoriích pro dospělé postavilo celkem 144 mužů a žen, kteří se v náročných povětrnostních podmínkách vydali na devíti kilometrovou trať. Absolutním vítězem závodu se stal Pavel Kubričan, z žen byla nejrychlejší Petra Aschermannová z Kamenice.

Ti nejmenší běželi za podpory rodičů či starších sourozenců.  Foto: Alois Crk.

V šesti mládežnických kategoriích závodilo na různě dlouhých tratích, vedených ulicemi obce, celkem 104 chlapců a dívek.

Závod pořádá každoročně místní sportovní klub Slavoj Osek s významnou pomocí obětavých pracovníků volnočasové organizace Domeček Hořovice. Organizačně spolupracují obec Osek a místní SDH.

Pořadatelé touto cestou upřímně děkují České unii sportu, všem okolním obcím, organizacím a podnikatelským subjektům, které svými příspěvky podpořily tuto akci.

Václav Huml

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství