Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN SPORT Jiří Veber zaznamenal hattrick
Pro
04
2018
Jiří Veber zaznamenal hattrick
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

ilustracni-fotoV Králově Dvoře si konečně hokejisté hodně zajásali. V desátém kole krajské ligy totiž vyhráli 3 : 2 v Mladé Boleslavi po prodloužení. O cenný skalp se postaral hlavně Jiří Veber, který nastřílel béčku týmu z města aut tři góly. V dalším utkání podlehl Králův Dvůr ve Slaném po divoké přestřelce 6 : 8.

 

V sobotu 8.1 2. se očekává na berounském zimním stadionu větší návštěva než obvykle. Králův Dvůr totiž hostí od 17 hodin vítěze posledního ročníku krajské ligy Černošice. Bez prohry je stále celek Spartaku Žebrák v krajské soutěži, když porazil Sedlčany 3 : 2 a následně vyhrál i na Spartaku Příbram 5 : 4. Hořovice nestačily těsně na Božetice 6 : 7. V sobotu 1. 12. hostí Žebrák na hořovickém ledě od 14.15 hodin Solopisky, o týden později také v sobotu od 17.45 béčko Velkých Popovic. Hořovičtí Cvočkaři hrají dvakrát venku.

Svatojánská dvacítka přilákala hodně běžců

Do Berouna přijelo na 34. ročník Svatojánské dvacítky 172 běžců. Mezi muži si s tratí nejlépe poradil Milan Janoušek ze Sokola Kolín, v ženách se dařilo nejvíce Daniele Havránkové z pražské Kerteamu. Z běžců našeho regionů zaslouží největší pochvalu zdický Ervin Beshir (2. místo 50 - 59 let) a Markéta Kindlová z Berouna (2. místo 45 - 54 let). – mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství