Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN SPORT Mladší dorost Hořovicka skončil bronzový v divizi
Pro
04
2018
Mladší dorost Hořovicka skončil bronzový v divizi
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -   

Mladší dorost FK Hořovicko obsadil třetí místo v divizi po podzimu.  Foto: Archiv FK Hořovicko.Než se v dalších vydáních Podbrdských novin zaměříme na hodnocení jednotlivých soutěží, vybrali jsme úspěch v mládeži. V dorostenecké kategorii ubývá hráčů. Odpovědní funkcionáři svazu hledají příčiny, vždyť na Berounsku působí celkově třináct týmů, dva celky dorostu FK Hořovicko v divizi, po dvou týmech FK Králův Dvůr a ČLU Beroun v krajském přeboru, Loděnice a Neumětely v I. A třídě a v okresním přeboru hraj pět celků.

 

Mužstvem dorosteneckého podzimu si dovolujeme vyhlásit mladší dorost FK Hořovicko, který obsadil v divizní skupině A třetí místo. Umístění je to výtečné, zvláště když někteří hráči pomáhají staršímu dorostu v roli střídajících hráčů. Jestli udrží mladší dorost Hořovicka třetí místo i na konci soutěže není jisté. Někteří hráči by se měli posunout do staršího dorostu, ze kterého by mělo více hráčů zasáhnout do dospělých týmů. Stejně tak by se mělo postupovat i u žákovských družstev, na jaře si prostě zahrají některé talenty za starší kategorii. Tento posun by se měl fotbalu v budoucnosti vrátit, hráči budou dříve připravení na dospělý fotbal. - mibe –

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství