Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN SPORT Ve vyšších fotbalových soutěžích moc gólů nepadalo
Lis
07
2018
Ve vyšších fotbalových soutěžích moc gólů nepadalo
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

aktuálNula, nula a zase nula. Takový byl stav na kontě vstřelených branek v podání týmů z našeho regionu. Králův Dvůr ve třetí lize hrál nerozhodně 0 : 0 ve Velvarech, na penalty vyhrál 5 : 3. Stejně hrál i doma s Karlovými Vary, bod zůstal Královu Dvoru pouze jeden, protože na penalty prohrál 2 : 3. Královu Dvoru patří sedmá příčka. O místo výše je v divizní skupině A Český Lev-Union Beroun, který dokázal vyhrát v Dobříši, ale doma jen remizoval s Tachovem bez branek a prohrál i na penalty. Na bod nedosáhlo Hořovicko, které neproměnilo vyložené šance v zápasech v Čížové (1 : 2) a následně prohrálo i doma gólem ze závěru utkání s Mariánskými Lázněmi.

 

Komárov stále neprohrál

Vedoucí celek fotbalové I. A třídy Komárov prošel prubířským kamenem na hřišti druhého týmu A skupiny Kosoře. V jejím středu hrál prim exligista Karel Piták a kanonýr Jakub Slunéčko. Komárov přežil dvě penalty soupeře, remizoval 3 : 3 a na penalty vyhrál 4 : 3. Nedařilo se Cerhovicím, které obdržely doma nálož právě od Kosoře 0 : 4 a stejným poměrem prohrály i Průhonicích.

Blíží se hokejové derby v krajské soutěži

Na bod dosáhli hokejisté Králova Dvora v krajské lize, když dokázali remizovat v Neratovicích 2 : 2, v prodloužení však podlehli. V domácím prostředí na berounském ledě však Králův Dvůr prohrál s Rakovníkem 1 : 3. Hokejisty Králova Dvora můžete povzbudit v sobotu 3. 11. v Berouně, kdy přivítají vedoucí celek HC Příbram, zápas začne v 17 hodin. Nálož dostali hokejisté Hořovic v krajské soutěži doma od Sedlčan, kterým podlehli 2 : 13. Překvapivě však Cvočkaři vyhráli v Příbrami nad Spartakem v poměru 6 : 4. Dařilo se Žebráku. Ten zvítězil ve Velkých Popovicích 8 : 2 a podařilo se mu překonat i celek HK Příbram 9 : 9, když po remíze 5 : 5 zvítězil Spartak v prodloužení. Kdy můžete vidět celky na hořovickém ledě? V sobotu 3. 11. hostí od 17.45 Žebrák Božetice, o den později nastoupí od 13.30 Hořovice proti Solopiskům. Den D nastane v sobotu 10. 11., kdy se hraje derby od 17.45 hodin derby Žebrák - Hořovice. – mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství