Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN SPORT Ve vyšších fotbalových soutěžích moc gólů nepadalo
Lis
07
2018
Ve vyšších fotbalových soutěžích moc gólů nepadalo
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

aktuálNula, nula a zase nula. Takový byl stav na kontě vstřelených branek v podání týmů z našeho regionu. Králův Dvůr ve třetí lize hrál nerozhodně 0 : 0 ve Velvarech, na penalty vyhrál 5 : 3. Stejně hrál i doma s Karlovými Vary, bod zůstal Královu Dvoru pouze jeden, protože na penalty prohrál 2 : 3. Královu Dvoru patří sedmá příčka. O místo výše je v divizní skupině A Český Lev-Union Beroun, který dokázal vyhrát v Dobříši, ale doma jen remizoval s Tachovem bez branek a prohrál i na penalty. Na bod nedosáhlo Hořovicko, které neproměnilo vyložené šance v zápasech v Čížové (1 : 2) a následně prohrálo i doma gólem ze závěru utkání s Mariánskými Lázněmi.

 

Komárov stále neprohrál

Vedoucí celek fotbalové I. A třídy Komárov prošel prubířským kamenem na hřišti druhého týmu A skupiny Kosoře. V jejím středu hrál prim exligista Karel Piták a kanonýr Jakub Slunéčko. Komárov přežil dvě penalty soupeře, remizoval 3 : 3 a na penalty vyhrál 4 : 3. Nedařilo se Cerhovicím, které obdržely doma nálož právě od Kosoře 0 : 4 a stejným poměrem prohrály i Průhonicích.

Blíží se hokejové derby v krajské soutěži

Na bod dosáhli hokejisté Králova Dvora v krajské lize, když dokázali remizovat v Neratovicích 2 : 2, v prodloužení však podlehli. V domácím prostředí na berounském ledě však Králův Dvůr prohrál s Rakovníkem 1 : 3. Hokejisty Králova Dvora můžete povzbudit v sobotu 3. 11. v Berouně, kdy přivítají vedoucí celek HC Příbram, zápas začne v 17 hodin. Nálož dostali hokejisté Hořovic v krajské soutěži doma od Sedlčan, kterým podlehli 2 : 13. Překvapivě však Cvočkaři vyhráli v Příbrami nad Spartakem v poměru 6 : 4. Dařilo se Žebráku. Ten zvítězil ve Velkých Popovicích 8 : 2 a podařilo se mu překonat i celek HK Příbram 9 : 9, když po remíze 5 : 5 zvítězil Spartak v prodloužení. Kdy můžete vidět celky na hořovickém ledě? V sobotu 3. 11. hostí od 17.45 Žebrák Božetice, o den později nastoupí od 13.30 Hořovice proti Solopiskům. Den D nastane v sobotu 10. 11., kdy se hraje derby od 17.45 hodin derby Žebrák - Hořovice. – mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství