Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN SPORT Bronzové atletky z Berouna
říj
20
2018
Bronzové atletky z Berouna
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Jitka Šafránková   

Bára StýblováV pátek 28. září se v Praze na stadionu ASK Slavia Praha v Edenu konalo MČR družstev v atletice v kategorii juniorů a juniorek. Berounské atletky na toto mistrovství postoupily z Mistrovství Čech, kde obsadily za vítěznou Slavií druhé místo. Pět týmů z Čech doplnily i čtyři nejlepší týmy z Moravy, včetně největšího favorita soutěže AK Olympu Brno.

 

Berounská děvčata čekal tuhý boj, neboť ve finále již všechna družstva nasadila to nejlepší, co měla k dispozici, a startovní listiny byly nabity velkými jmény české juniorské atletiky.

Již po prvních disciplínách bodově odskočili největší adepti na zlato - brněnský Olymp a Pražská Slavia. Na třetím místě se překvapivě objevila berounská Lokomotiva a za ní v těsném závěsu USK Praha. S nevelkým odstupem pak plzeňská Škodovka a ostravské Vítkovice. Uherské Hradiště, Šternberk a Vysoké Mýto se pohybovaly na konci tabulky. Pořadí se měnilo téměř po každé disciplíně. Beroun získával na dlouhých tratích, USK bodovalo na sprintech a skocích, Vítkovice dominovaly v hodech a vrhu.

Soutěž zůstala dramatická až do samého závěru, kdy sice USK začalo bodově ztrácet, ale ve hře o bronzové medaile zůstaly dva vyrovnané týmy Vítkovic a Berouna. Vítkovice vydatně bodovaly v trojskoku a vrhu koulí, zatímco Beroun získal z těchto disciplín jen jediný bod. Spoléhal na běh na 1500 m a na to, že jeho dvě mílařky vzniklé manko doženou. Bohužel strkanici ve druhém kole odnesla jedna z berounských závodnic a závod nedokončila, takže před závěrečnými štafetami ztrácel Beroun na Vítkovice 11 bodů. V krátké štafetě bodoval Beroun šesti body a Vítkovice vyšly naprázdno. Zbývaly však již jen dlouhé štafety a Berounu stále chybělo k medailím pět bodů. Áčková štafeta Berouna doběhla druhá, vítkovická čtvrtá. Další dva body byly smazány, ale bylo třeba získat ještě tři. O všem měl rozhodnout poslední rozběh, v němž nastoupily i obě béčkové štafety. Berounská doběhla na druhém místě a získala tři body. Vítkovická štafeta nebodovala.

Podle propočtů to Berounu mělo vyjít. Ale na vítězný pokřik si berounská děvčata musela počkat pěkně dlouho. Počítač dospěl k opačnému výsledku a na třetím místě vyhlásil místní rozhlas Vítkovice. Ještě dlouho po skončení závodů se znovu procházely všechny výsledky a sčítaly body. V kanceláři u počítačů pracoval řídící soutěže, venku u nástěnek s jednotlivými výsledky se tlačila jak vítkovická tak berounská děvčata a všichni počítali a počítali. Na stadionu už se šeřilo, když konečně rozhlas vyhlásil výsledek: Na třetím místě se umístil Beroun se ziskem 127,5 bodu, na místě čtvrtém skončily Vítkovice se 127 body. Radostný pokřik berounských muselo být slyšet ze Slavie až do Berouna.

Děvčata tímto výsledkem zopakovala největší úspěch berounské mládežnické atletiky, kdy v roce 2016 získaly dorostenky v Ostravě také bronz. Letošní výkon lze však hodnotit ještě výše, neboť juniorská družstva bývají výrazně silnější a tvoří je ti nejlepší od kategorie žactva přes dorost až k juniorům.

V berounském týmu lze pochválit všechna děvčata, včetně těch, která na body v této těžké soutěži nedosáhla. Ale je třeba vyzdvihnout mimořádný výkon Báry Stýblové, která nastoupila na tratě 400, 800 a 2000m př. a získala pro Beroun 21 bodů. Skvělý výkon opět předvedla Anita Žáková (12 bodů) a Bára Placatková (11 bodů). Přestože byl už konec sezóny, padaly i osobní rekordy: Kateřina Dondová na 100m (12,36s), Adéla Rozehnalová v tyčce (340 cm), Nikola Langhansová ve výšce (163 cm), Bára Placatková na 800m (2:17,17s) a Bára Stýblová dokonce na dvou tratích, jak na 800m (2:12,40s) tak na 2000 př (7:19,77s). A nelze nezmínit i obětavost Veroniky Blatské, která – ač spíše vrhačka – nastoupila na trať 3000m a pro Beroun tak získala potřebné body.

Celkově zvítězilo družstvo AK Olymp Brno (285 bodů), na druhém místě skončila ASK Slavia Praha (198 bodů), třetí TJ Lokomotiva Beroun (127,5 bodu), čtvrté SSK Vítkovice (127 bodů), páté USK Praha (109 bodů). V kategorii juniorů byla soutěž hodně vyrovnaná. Zvítězilo družstvo AK Škoda Plzeň (210,5 bodu), druhý byl TJ Sokol Kolín (199 bodů) a třetí ASK Slavia Praha (180 bodů). Jitka Šafránková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství