Úterý, 02. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Tichá linka – velká pomoc pro neslyšící

logo-tiche-zpravyV ČR žije zhruba půl milionu osob se sluchovým postižením. Málokdo ví, že mnozí z neslyšících používají ke komunikaci pouze znakový jazyk. Ten má oproti češtině zcela jinou gramatiku a pravidla a hlavně nemá psanou podobu. Pro znakující je tak čeština cizím jazykem a dost často se dostávají do složitých problémů, ve kterých by nemuseli být, jen kvůli této komunikační propasti.

PN SPORT Hořovičtí Cvočkaři ve vítězných týmech
Zář
06
2018
Hořovičtí Cvočkaři ve vítězných týmech
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Radek Adamec   

Zleva Andrej Adamec, Daniel Čech, Dušan Grmela. Foto: Archiv Cvočkařů. Mistrů Evropy U16 a U18 v in-line hokeji. Když mezi hráči in-line hokeje vyslovíte jméno města Hořovice, všem se vybaví tým Cvočkařů, kteří neodmyslitelně k in-line hokeji patří. Byl jedním z prvních týmů v Čechách, který in-line hokej začal hrát a je to znát.

 

Kluci, kteří v roce 2012 s in-line hokejem začínali, zúročili své dovednosti a v letošním roce byli vybráni do reprezentačních týmů U16, U18 a juniorů.

Obě Mistrovství Evropy se konaly ve dnech 5. - 9. července ve francouzském Lyonu, Mistrovství světa juniorů se konalo v italském Asiagu a Roane 14. - 21. července. Mistrovství Evropy ve svých kategoriích vyhráli a získali tak titul Mistrů Evropy pro rok 2018 hráči reprezentačních týmů U16 i U18. Reprezentace juniorů skončila na 5. místě, ale i toto je veliký úspěch v mezinárodní konkurenci.

V kategorii U16 reprezentovali náš klub Andrej Adamec a Dušan Grmela, v kategorii U18 Daniel Čech a za juniory David Jindra.

Je to veliká motivace pro naše další hráče, kteří tento sport dlouhodobě hrají. A v našem týmu již zcela jistě máme další hráče do výběrů, kteří mají šanci si v dalších letech zahrát.

Závěrem nesmíme zapomenout na trenéra, Roberta Čecha, který má nemalou zásluhu na výchově těchto hráčů. Radek Adamec

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství