Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN SPORT Dorost florbalového T.B.C. LUCERN přivezl z Bratislavy stříbro!
Srp
30
2018
Dorost florbalového T.B.C. LUCERN přivezl z Bratislavy stříbro!
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Petr Šikola   

Dorostenci přivezli z Bratislavy stříbro. Foto: Iva Lešuková.Na stále prestižnější turnaj Slovak Floorball Cup vyslal králodvorský klub početnou výpravu. Reprezentovaly jej dva týmy – kombinované družstvo dorostenců a starších žáků, jakož i mužské Áčko. Oba týmy si – pokud jim to rozpis soutěže dovolil – vzájemně sympaticky fandily. Králodvorský „kotel“ o sobě dal vědět.

 

Dorost musel hned na úvod skousnout debakl 1 : 10 od celku FAT PIPE Maskantje Juniors 03, což byl výběr nejlepších českých a slovenských dorostenců. Rychle se ale oklepal a za fanouškovské podpory A-týmu přehrál slovenský FLRBL TEAM 5 : 1. Remíza 3 : 3 v „regionálním derby“ se Sokolem Rudná zajistila druhé místo ve skupině a postup do čtvrtfinále.

V něm si mladíci smlsli na týmu DFA Nitra 6 : 0. Semifinále s dalším slovenským účastníkem FBC Grasshoppers Žilina bylo napínavější – vítězství 3 : 2 a postup do finále se zrodilo až v penaltovém rozstřelu. Finálový duel pak přinesl repete úvodního zápasu – stejný soupeř, stejný výsledek.

To už ale nemohlo zkazit radost mladých králodvorských finalistů z poháru a stříbrných medailí. Je to nesporný úspěch a realizační tým může být spokojen s tím, jak se jeho práce úročí.

Muži nechali doma celou jednu formaci. Ne úmyslně, zkrátka ne všichni si mohli vzít v době turnaje dovolenou. Přiznejme ale spravedlivě, že podobně na tom byli i soupeři. Úvodní duel přinesl konfrontaci v rámci české národní ligy. T.B.C. ze západní skupiny přehrál FbK Horní Suchá z té východní poměrem 3 : 0. To zápas proti FBC Došwich Milevsko z jihočeské regionální ligy měl být „papírově“ jasnější. Jenže nebyl, o výhře 2 : 1 rozhodl Matěj Kodl až 12 vteřin před koncem. EHS Skalica hrála ještě vloni slovenskou extraligu, z níž ale sestoupila. S Králodvorskými se rozešla smírně 2 : 2 a přenechala jim tak prvenství ve skupině.

V play off čekal další zástupce krajské úrovně, Floor Maniacs Mělník. Tentokrát už se kvalitativní rozdíl projevil zřetelně, na výhře 7 : 1 se podíleli premiérovými trefami za Áčko junioři Tomáš Balej a Pavel Paulát. Turnajový „pavouk“ měl smysl pro humor a do osmifinále přiřadil opět tým z Horní Suché. K revanši za první zápas nechybělo mnoho, Králodvorští pustili soupeře do vedení a selhávali v koncovce. Ale dřeli a zápas otočili – na 2 : 1 dával kapitán „Karlos“ Horký 20 vteřin před závěrečnou sirénou.

Nikdo už se nedivil, když „pavouk“ přivedl do čtvrtfinále dalšího známého ze skupiny – Skalici. Vychýlená muška se T.B.C. tentokrát už vymstila. A když do hry vstoupila i nedisciplinovanost, umocněná přísným metrem sudích, znamenalo to stopku na turnaji. Skalica vrátila úder v nejméně vhodnou chvíli a vyhrála 5 : 3.

Dostat se mezi osm nejlepších není neúspěch. Zároveň však trenérské duo Križko – Kubert odhalilo prostor ke zlepšení. Zejména poslední zápas byl určitým vykřičníkem. Účast na turnaji tak splnila účel užitečné prověrky bezprostředně před sezónou.

Petr Šikola

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství