Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

Napsal: Zdeněk Tlach

Barborka Vykysalá na startu nedělního závodu. Od října loňského roku se připravují mladí biatlonisté z KB Beroun na první svoji závodní sezonu (nyní na závody jezdí 3 dívky a 9 chlapců, vloni to byli 2 chlapci).

Již na domácí půdě při oblastním vytrvalostním závodě zůstali ti nejlepší těsně za stupni vítězů (Barbora Vykysalá 4. místo - přípravka dívky a Anička Vykysalá - 5. místo v žákyních „A“), ale již na dalších dvou závodech potvrdili svoji chuť po závodění a touze vítězit. V sobotu a neděli 12. a 13. května se totiž rozjeli na oblastní závody v letním biatlonu do Plzně Litic.

Sobotní vytrvalostní závod absolvovali 4 naši benjamínci letního biatlonu. A opět o sobě dali vědět. V kategorii přípravka dívky Barbora Vykysalá již dosáhla na bronz a její sestra Anička skončila v kategorii žákyně A na 4. místě. V žácích B Filip Bečvář výbornou střelbou 2 - 0 obsadil v silné konkurenci pěkné 8. místo a Toník Švarc v žácích „A“ obsadil 9. místo.

Nedělního závodu ve sprintu se již na start postavilo plných 10 mladých biatlonistů z Berouna. Na nástřelu si všichni pod dohledem zkušeného matadora Pavla Herolda dali záležet a právě výborná střelba rozhodla o tom, že neděle byla na medaile ještě bohatší. Závodů v Plzni Liticích se v sobotu zúčastnilo 115 dětí a v neděli dokonce o dvě desítky více.

Nejprve v kategorii přípravka hoši se na malé podium za 6. místo dostal Vojta Synek se střelbou za 1. Barča Vykysalá při svém nedělním závodě vyčistila terče za 0 a těsně skončila v kategorii přípravka dívka na skvělém 2. místě. Její sestra Anička v kategorii žákyně „A“ střelbou za 1 a pěkným během vybojovala 3. místo a svůj první bronz. Do sbírky prvních úspěchů mladých biatlonistů přispěl i Tonda Volmut svým 3. místem v kategorii žáci „A“ se střelbou za 1.

Svůj první závod si odběhal i Matyáš Seidl a střelbou za 1 obsadil v početném nedělním poli pěkné 11. místo.

Další závod v Kosmonosích v sobotu 19. května byl pro Barboru Vykysalou zlatý.

V Kosmonosích si Barborka vystřílela zlato. Fota: Pavel Herold.

Osmiletá Barbora se biatlonu věnuje teprve od března letošního roku, avšak v závodě „přípravka dívky“ ve sprintu s hromadným startem, bezchybnou střelbou za 0 a skvělým během ve druhém kole poprvé v životě vyhrála závod v letním biatlonu. Její výsledky ze závodů jsou obdivuhodné. První start Beroun vytrvalostní závod 4. místo, druhý start Plzeň – Litice sprint 3. místo, třetí start Plzeň – Litice sprint 2. místo a čtvrtý start Kosmonosy sprint s hromadným startem 1. místo. Barborko, moc gratulujeme!