Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

2018
Úspěšní mladí biatlonisté z Berouna
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Zdeněk Tlach

Barborka Vykysalá na startu nedělního závodu. Od října loňského roku se připravují mladí biatlonisté z KB Beroun na první svoji závodní sezonu (nyní na závody jezdí 3 dívky a 9 chlapců, vloni to byli 2 chlapci).

Již na domácí půdě při oblastním vytrvalostním závodě zůstali ti nejlepší těsně za stupni vítězů (Barbora Vykysalá 4. místo - přípravka dívky a Anička Vykysalá - 5. místo v žákyních „A“), ale již na dalších dvou závodech potvrdili svoji chuť po závodění a touze vítězit. V sobotu a neděli 12. a 13. května se totiž rozjeli na oblastní závody v letním biatlonu do Plzně Litic.

Sobotní vytrvalostní závod absolvovali 4 naši benjamínci letního biatlonu. A opět o sobě dali vědět. V kategorii přípravka dívky Barbora Vykysalá již dosáhla na bronz a její sestra Anička skončila v kategorii žákyně A na 4. místě. V žácích B Filip Bečvář výbornou střelbou 2 - 0 obsadil v silné konkurenci pěkné 8. místo a Toník Švarc v žácích „A“ obsadil 9. místo.

Nedělního závodu ve sprintu se již na start postavilo plných 10 mladých biatlonistů z Berouna. Na nástřelu si všichni pod dohledem zkušeného matadora Pavla Herolda dali záležet a právě výborná střelba rozhodla o tom, že neděle byla na medaile ještě bohatší. Závodů v Plzni Liticích se v sobotu zúčastnilo 115 dětí a v neděli dokonce o dvě desítky více.

Nejprve v kategorii přípravka hoši se na malé podium za 6. místo dostal Vojta Synek se střelbou za 1. Barča Vykysalá při svém nedělním závodě vyčistila terče za 0 a těsně skončila v kategorii přípravka dívka na skvělém 2. místě. Její sestra Anička v kategorii žákyně „A“ střelbou za 1 a pěkným během vybojovala 3. místo a svůj první bronz. Do sbírky prvních úspěchů mladých biatlonistů přispěl i Tonda Volmut svým 3. místem v kategorii žáci „A“ se střelbou za 1.

Svůj první závod si odběhal i Matyáš Seidl a střelbou za 1 obsadil v početném nedělním poli pěkné 11. místo.

Další závod v Kosmonosích v sobotu 19. května byl pro Barboru Vykysalou zlatý.

V Kosmonosích si Barborka vystřílela zlato. Fota: Pavel Herold.

Osmiletá Barbora se biatlonu věnuje teprve od března letošního roku, avšak v závodě „přípravka dívky“ ve sprintu s hromadným startem, bezchybnou střelbou za 0 a skvělým během ve druhém kole poprvé v životě vyhrála závod v letním biatlonu. Její výsledky ze závodů jsou obdivuhodné. První start Beroun vytrvalostní závod 4. místo, druhý start Plzeň – Litice sprint 3. místo, třetí start Plzeň – Litice sprint 2. místo a čtvrtý start Kosmonosy sprint s hromadným startem 1. místo. Barborko, moc gratulujeme!