Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN SPORT Králův Dvůr tápe, Hořovicko jede
Kvě
05
2018
Králův Dvůr tápe, Hořovicko jede
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

míčVe vyšších soutěžích jakoby se na jaře zadrhl Králův Dvůr. Ve třetí lize se tabulkou propadá a za bod z posledního kola z Benešova po bezbrankové remíze je hodně rád. Škoda penalt, které Královu Dvoru nevyšly. V divizi se naopak rozjelo po jarním rozpačitém úvodu Hořovicko, které zvládlo obě středeční dohrávky. Bonusem navíc bylo překvapivé vítězství na hřišti SK Rakovník 2 : 1, které svěřenci trenéra Pavla Novotného potvrdili domácí výhrou nad Jankovem 1 : 0 gólem osmnáctiletého Jana Macha. Nyní může Hořovicko jen překvapit, když zajíždí na půdu prvního týmu tabulky Slavie Karlovy Vary.

 

V krajských soutěžích se daří Berounu

Domácí výprask od Semic zřejmě prospěl fotbalistům Českého lva-Unionu Beroun, kteří od té doby podávají velmi dobré výkony. Poslední výhra v Poříčanech 4 : 1 je hodně důležitá, Beroun už je v krajském přeboru pátý. V I. A třídě jsou jarní výkony obou zástupců našeho regionu rozpačité. Komárov jakoby se nedokázal nastartovat, naposledy ztratil utkání s Černolicemi v samém závěru a prohrál 1 : 2. Cerhovice naopak předvedly přestřelku s Černolicemi 3 : 3, navíc pobraly i bod za vítězství při penaltách. V nižší I. B třídě je jasný progres u béčka Králova Dvora, které už poskočilo na devátou příčku v E skupině a vzdaluje se sestupovým vodám. V těch se nachází stále Chlumec, ale může záchranu zvládnout.

Modrobílá rezerva dvakrát za sedm gólů

Dvě kanonády předvedli v okresním přeboru fotbalisté vedoucího týmu soutěže Hořovicka B, nejprve vyhráli v Karlštejně 7 : 1 a posléze vyprovodili ze svého hřiště Neumětely 7 : 2. Na vedoucí tým tabulky dotírají Zdice, ty zvládly derby ve Stašově 3 : 2 a mají na první tým ztrátu šesti bodů. Sestupová mračna se stahují nad Berounem B, který nasbíral dosud pouhých osm bodů.

Starší kluci postoupili do krajského finále

Fotbalové výběry mládeže v kategoriích U12 a U13 dohrály základní část meziokresního přeboru. V drese Okresního fotbalového svazu Beroun se více dařilo těm starším, kteří postoupili z prvního místa do krajského finále, které je na programu 9. května v Nymburku.

Volejbalisté zahájili jarní soutěže

Krajské přebory II. třídy začaly na volejbalových kurtech. Muži Spartaku Hořovice se představili v Sedlčanech s výsledky 3 : 1 a 1 : 3. Ženy Sokola Komárov B hrály na kurtech Tuchlovic B 3 : 2 a 0 : 3, stoprocentní byly hráčky Lokomotivy Zdice, které zdolaly venku VK Rakovník B dvakrát 3 : 0. Dařilo se i volejbalistkám Lokomotivy Beroun, ty zdolaly Nové Strašecí 3 : 0 a 3 : 1. V sobotu 5. května se příznivci volejbalu mohou těšit na mužské derby Hořovice - Beroun, ve stejný den se doma představí i hráčky Zdic a Komárova B. Všechna utkání začínají v 10 hodin. – mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství