Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN SPORT Králův Dvůr tápe, Hořovicko jede
Kvě
05
2018
Králův Dvůr tápe, Hořovicko jede
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

míčVe vyšších soutěžích jakoby se na jaře zadrhl Králův Dvůr. Ve třetí lize se tabulkou propadá a za bod z posledního kola z Benešova po bezbrankové remíze je hodně rád. Škoda penalt, které Královu Dvoru nevyšly. V divizi se naopak rozjelo po jarním rozpačitém úvodu Hořovicko, které zvládlo obě středeční dohrávky. Bonusem navíc bylo překvapivé vítězství na hřišti SK Rakovník 2 : 1, které svěřenci trenéra Pavla Novotného potvrdili domácí výhrou nad Jankovem 1 : 0 gólem osmnáctiletého Jana Macha. Nyní může Hořovicko jen překvapit, když zajíždí na půdu prvního týmu tabulky Slavie Karlovy Vary.

 

V krajských soutěžích se daří Berounu

Domácí výprask od Semic zřejmě prospěl fotbalistům Českého lva-Unionu Beroun, kteří od té doby podávají velmi dobré výkony. Poslední výhra v Poříčanech 4 : 1 je hodně důležitá, Beroun už je v krajském přeboru pátý. V I. A třídě jsou jarní výkony obou zástupců našeho regionu rozpačité. Komárov jakoby se nedokázal nastartovat, naposledy ztratil utkání s Černolicemi v samém závěru a prohrál 1 : 2. Cerhovice naopak předvedly přestřelku s Černolicemi 3 : 3, navíc pobraly i bod za vítězství při penaltách. V nižší I. B třídě je jasný progres u béčka Králova Dvora, které už poskočilo na devátou příčku v E skupině a vzdaluje se sestupovým vodám. V těch se nachází stále Chlumec, ale může záchranu zvládnout.

Modrobílá rezerva dvakrát za sedm gólů

Dvě kanonády předvedli v okresním přeboru fotbalisté vedoucího týmu soutěže Hořovicka B, nejprve vyhráli v Karlštejně 7 : 1 a posléze vyprovodili ze svého hřiště Neumětely 7 : 2. Na vedoucí tým tabulky dotírají Zdice, ty zvládly derby ve Stašově 3 : 2 a mají na první tým ztrátu šesti bodů. Sestupová mračna se stahují nad Berounem B, který nasbíral dosud pouhých osm bodů.

Starší kluci postoupili do krajského finále

Fotbalové výběry mládeže v kategoriích U12 a U13 dohrály základní část meziokresního přeboru. V drese Okresního fotbalového svazu Beroun se více dařilo těm starším, kteří postoupili z prvního místa do krajského finále, které je na programu 9. května v Nymburku.

Volejbalisté zahájili jarní soutěže

Krajské přebory II. třídy začaly na volejbalových kurtech. Muži Spartaku Hořovice se představili v Sedlčanech s výsledky 3 : 1 a 1 : 3. Ženy Sokola Komárov B hrály na kurtech Tuchlovic B 3 : 2 a 0 : 3, stoprocentní byly hráčky Lokomotivy Zdice, které zdolaly venku VK Rakovník B dvakrát 3 : 0. Dařilo se i volejbalistkám Lokomotivy Beroun, ty zdolaly Nové Strašecí 3 : 0 a 3 : 1. V sobotu 5. května se příznivci volejbalu mohou těšit na mužské derby Hořovice - Beroun, ve stejný den se doma představí i hráčky Zdic a Komárova B. Všechna utkání začínají v 10 hodin. – mibe -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství