Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN SPORT Pod křídly Sokola na pódium berounské Plzeňky
úno
12
2018
Pod křídly Sokola na pódium berounské Plzeňky
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Mirek Kurťák   

Kanoistka Alžběta VeverkováSportovní cesta rychlostní kanoistky Alžběty Veverkové začala v roce 2015 v jedné zahořanské garáži s vypůjčenou lodí. Z garáže se spolu s dalšími kanoisty a kajakáři přesunula na podzim 2015 do loděnice TJ Sokol KD, která je v Berouně na ostrově. Po dvou letech musíme konstatovat, že to bylo skvělé rozhodnutí.

 

Výsledky letošní závodní sezóny, MČR krátké tratě 2x stříbro a titul juniorské mistryně republiky v C2 (debl kanoe) na 5 km, jí přinesly nominaci mezi deset finalistů v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Beroun 2017.

Akce se konala na berounské Plzeňce 16. ledna, a už sama pozvánka na Plzeňku byla velkou odměnou za odvedenou práci. Konečné druhé místo pak obrovským překvapením. Mezi dalšími skvělými výsledky a v konkurenci velkých a na Berounsku tradičních sportů jako je fotbal, hokej, florbal, plavání, veslování… jsme s rychlostní kanoistikou, o které málokdo ví, co vlastně obnáší, takový výsledek určitě nečekali. Velká gratulace!!! Zároveň díky patří domovské TJ Sokol KD a všem sympatizujícím vodákům za podporu.

Ocenění je motivací do dalšího tréninku nejen pro Alžbětu Veverkovou, ale i pro ostatní členy našeho oddílu rychlostní kanoistky, na které se zatím letos nedostalo. Kuba Šindel, Ondra Rašek, Šimon Kurťák jen v roce 2017 dohromady získali celkem šest medailí z MČR a další v přípravce se zatím těší na svůj „velký“ závod. Sportu zdar, kanoistice zvlášť!

Mirek Kurťák

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství