Sobota, 18. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN SPORT Pod křídly Sokola na pódium berounské Plzeňky
úno
12
2018
Pod křídly Sokola na pódium berounské Plzeňky
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Mirek Kurťák   

Kanoistka Alžběta VeverkováSportovní cesta rychlostní kanoistky Alžběty Veverkové začala v roce 2015 v jedné zahořanské garáži s vypůjčenou lodí. Z garáže se spolu s dalšími kanoisty a kajakáři přesunula na podzim 2015 do loděnice TJ Sokol KD, která je v Berouně na ostrově. Po dvou letech musíme konstatovat, že to bylo skvělé rozhodnutí.

 

Výsledky letošní závodní sezóny, MČR krátké tratě 2x stříbro a titul juniorské mistryně republiky v C2 (debl kanoe) na 5 km, jí přinesly nominaci mezi deset finalistů v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Beroun 2017.

Akce se konala na berounské Plzeňce 16. ledna, a už sama pozvánka na Plzeňku byla velkou odměnou za odvedenou práci. Konečné druhé místo pak obrovským překvapením. Mezi dalšími skvělými výsledky a v konkurenci velkých a na Berounsku tradičních sportů jako je fotbal, hokej, florbal, plavání, veslování… jsme s rychlostní kanoistikou, o které málokdo ví, co vlastně obnáší, takový výsledek určitě nečekali. Velká gratulace!!! Zároveň díky patří domovské TJ Sokol KD a všem sympatizujícím vodákům za podporu.

Ocenění je motivací do dalšího tréninku nejen pro Alžbětu Veverkovou, ale i pro ostatní členy našeho oddílu rychlostní kanoistky, na které se zatím letos nedostalo. Kuba Šindel, Ondra Rašek, Šimon Kurťák jen v roce 2017 dohromady získali celkem šest medailí z MČR a další v přípravce se zatím těší na svůj „velký“ závod. Sportu zdar, kanoistice zvlášť!

Mirek Kurťák

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství