Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN SPORT Maškarní na Zimním stadionu v Hořovicích
úno
12
2018
Maškarní na Zimním stadionu v Hořovicích
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Renata Babelová   

Fota: Václav Babel.V sobotu 20. ledna uspořádal spolek Sedmikráska akci s názvem Maškarní odpoledne na bruslích. Akci opět podpořil Ing. David Jícha, nájemce ZS Hořovice. Zajištěno bylo malování na obličej zdarma a pro každého účastníka malá odměna.

Oddíl krasobruslení z Berouna (TJ Kraso Beroun) připravil pro návštěvníky vystoupení Čtvero ročních období. Všem pomocníkům děkujeme za účast a pomoc. Renata Babelová

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství