Neděle, 19. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN SPORT
čec
01
2018
FK Hořovicko zažilo jednu z nejúspěšnějších sezón
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -   

FK HořovickoVe velmi vyrovnané soutěži Česká divize obsadil A tým vynikající třetí příčku ve skupině A, což je jeden z největších úspěchů historie hořovické kopané. B tým dokázal vyhrát okresní přebor a vrací se do krajských soutěží, konkrétně do I. B třídy. Na úrovni českých soutěží se po delší době představily týmy staršího a mladšího dorostu. Starší dorostenci zůstali těsně pod stupni vítězů, když v divizní skupině A skončili na čtvrtém místě. Jejich mladší kolegové obsadili dvanácté místo a v příštím ročníku budou tuto soutěž hrát i nadále.

 
Kvě
29
2018
Úspěšní mladí biatlonisté z Berouna
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Zdeněk Tlach   

Barborka Vykysalá na startu nedělního závodu. Od října loňského roku se připravují mladí biatlonisté z KB Beroun na první svoji závodní sezonu (nyní na závody jezdí 3 dívky a 9 chlapců, vloni to byli 2 chlapci).

 
Kvě
22
2018
Blíží se divizní derby?
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -   

FC Králův DvůrI když se Královu Dvoru v poslední době ve třetí lize nedařilo, zdá se, že se v soutěži udrží. Přispěla k tomu především domácí výhra nad Vyšehradem díky Krausově gólu. Ve vloženém utkání sice Králův Dvůr prohrál v Písku 0 : 3, ale zisk bodu v Benátkách po remíze 2 : 2 byl hodně důležitý. Škoda, že svěřenci trenéra Šilhavého nedosáhli na druhý bod při penaltách. Hořovicko začalo v Karlových Dvorech dobře, drželo remízový stav 1 : 1, ale poté obdrželo podobné góly a prohrálo 1 : 4. Důležitější než souboj na půdě prvního celku divize byl domácí duel s Mariánskými Lázněmi. Ten skončil nerozhodně 2 : 2 a druhý bod po penaltách bralo Hořovicko. Teď na něj čekají dva venkovní duely v Sedlčanech a Dobříši, zisk tří bodů dává jistotu záchrany. K postupu do divize se hodně přiblížil ČLU Beroun, který ovládl zápas o třetí místo v krajském přeboru v Libiši, kde vyhrál 2 : 1. Pokud se podaří Berounu poskočit až na druhé místo, mělo by se v příští sezoně hrát divizní derby.

 
Kvě
22
2018
Žebráčtí sokolové jsou bdělí v každém věku
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Iva Závorová   

Kapela pana Antonína Hrušky, na fotce je sedící na lavičce 6. zleva. Foto: Archiv Heleny Jiravové.

Sokol si v letošním roce zaslouží mimořádnou pozornost, protože se připravuje na mimořádnou událost, XVI. všesokolský slet v termínu 1. – 6. července. V našem regionu je připravován Župní slet v Komárově v termínu 9. června - na tento regionální svátek se připravuje 140 cvičenců z celé župy Jungmanovy.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství