Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

2018
Králodvorští cyklisté v Hlohovci
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Aleš Hrachovina

Foto: Aleš Hrachovina.V sobotu 24. března zahájili cyklisté Sokola Králův Dvůr cyklistickou sezonu. První start již tradičně proběhl na mezinárodních cyklistických závodech v Hlohovci u Břeclavi.

Jedním se sponzorů závodů je náš sponzor firma VARTA. Velmi dobrých výsledků ve svých kategoriích dosáhli naši závodníci:

3. místo V. Dolanský, 8. místo V. Hrachovina, 8. místo A. Guttenberg, 10. místo J. Želina, 14. místo D. Soukup.

Závodů se celkem zúčastnilo 7 závodníků a 6 členů oddílu, kteří v reklamním stanu VARTY navodili pro startující fantastickou atmosféru.Text + foto: Aleš Hrachovina.

Dub
07
2018
Zlato z Francie pro starší žáky FK Hořovicko
Napsal: Martin Fatka

Horní řada zleva: Pavel Smetana (asistent trenéra), Jiří Křišťál, Vilém Kubricht, David Kadeřábek, Miloš Herman ml., Daniel Sun, Michal Záluský, Jakub Král, Filip Čapek, Jan Fatka, Petr Riska, Patrik Buben, Aneta Fatková (tlumočnice a fyzioterapeutka), Miloš Herman (trenér), dolní řada zleva: Václav Krýl, Milan Jaňour, Nikolas Wacker, Adam Smetana. Foto: Martin Fatka.Velikonoční víkend strávili starší žáci FK Hořovicko ve francouzském městečku Dettwiler, kde se konal 26. ročník mezinárodního fotbalového turnaje ALSACE CUP 2018.

Dub
06
2018
Finále v Plzni a čtvrtfinále v Tel Avivu
Napsal: Petr Koukal st.

Hořovický tým si v Izraeli udělal výlet k Mrtvému moři s týmem ze Slovenska. Foto: Archiv Petra Koukala st.Dva výborné výsledky si přivezla z posledních tří turnajů hořovická badmintonistka Jana Adámková, která se letos poprvé představuje v nejstarší juniorské kategorii U19.

Dub
06
2018
Josefský běh se konal v Cerhovicích
Napsal: Marie Holakovská

Foto: Marta Mašková.Třetí ročník Josefského běhu měl hojnou účast - 283 závodníků, letos se závodu zúčastnilo neuvěřitelných 167 dětí, dospělých dorazilo na start 116, to je stejný počet jako loni. Počasí bylo vcelku příznivé, jen trať byla plná bláta, hlavně některé úseky byly skutečně náročné. Letos se závodu opět zúčastnil Josef Kněžourek ze Žebráku (r. 1939), který si zaběhl 3,5 km. Velkou poklonu si zaslouží slečna Anička Karasová z Tisové (r. 2006), která byla nejmladší účastnicí závodu na 7 km. Nejrychlejší mezi ženami na trati 7 km byla další sl. Daniela Karasová z Tisové (2003). Mezi muži vyhrál Jan Šneberger 1985 z Falconu Rokycany. Marie Holakovská

Dub
06
2018
Fotbalisté Hořovicka potvrdili kvalitu
Napsal: - mibe -

FC HořovickoPo úvodní porážce v Roudném se divizní fotbalisté Hořovicka na další utkání dost načekali. Duely na hřišti Petřína Plzeň a doma s Doubravkou byly kvůli nezpůsobilým terénům odloženy, takže se na hrací ploše představilo Hořovicko až doma proti Přešticím. A představilo se v dobrém světle, když se hrál hodně pohyblivý fotbal okořeněný třemi góly domácích. Hořovicko zvítězilo 3 : 0 po brankách Karvánka, Bergera a Kulhánka. Na Hořovicko čeká v nejbližší době náročný program, když se při dohrávkách může vymanit ze sestupového ohrožení.