Neděle, 24. červen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Je to tady – rostou!

Foto: Naďa Kolenská.Můj soused, pan Václav Flachs z Hořovic, přinesl takových pěkných hub plný koš.

 

PN SPORT
Kvě
29
2018
Úspěšní mladí biatlonisté z Berouna
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Zdeněk Tlach   

Barborka Vykysalá na startu nedělního závodu. Od října loňského roku se připravují mladí biatlonisté z KB Beroun na první svoji závodní sezonu (nyní na závody jezdí 3 dívky a 9 chlapců, vloni to byli 2 chlapci).

 
Kvě
22
2018
Žebráčtí sokolové jsou bdělí v každém věku
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Iva Závorová   

Kapela pana Antonína Hrušky, na fotce je sedící na lavičce 6. zleva. Foto: Archiv Heleny Jiravové.

Sokol si v letošním roce zaslouží mimořádnou pozornost, protože se připravuje na mimořádnou událost, XVI. všesokolský slet v termínu 1. – 6. července. V našem regionu je připravován Župní slet v Komárově v termínu 9. června - na tento regionální svátek se připravuje 140 cvičenců z celé župy Jungmanovy.

 
Kvě
05
2018
Králův Dvůr tápe, Hořovicko jede
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: -mibe-   

míčVe vyšších soutěžích jakoby se na jaře zadrhl Králův Dvůr. Ve třetí lize se tabulkou propadá a za bod z posledního kola z Benešova po bezbrankové remíze je hodně rád. Škoda penalt, které Královu Dvoru nevyšly. V divizi se naopak rozjelo po jarním rozpačitém úvodu Hořovicko, které zvládlo obě středeční dohrávky. Bonusem navíc bylo překvapivé vítězství na hřišti SK Rakovník 2 : 1, které svěřenci trenéra Pavla Novotného potvrdili domácí výhrou nad Jankovem 1 : 0 gólem osmnáctiletého Jana Macha. Nyní může Hořovicko jen překvapit, když zajíždí na půdu prvního týmu tabulky Slavie Karlovy Vary.

 
Kvě
22
2018
Blíží se divizní derby?
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -   

FC Králův DvůrI když se Královu Dvoru v poslední době ve třetí lize nedařilo, zdá se, že se v soutěži udrží. Přispěla k tomu především domácí výhra nad Vyšehradem díky Krausově gólu. Ve vloženém utkání sice Králův Dvůr prohrál v Písku 0 : 3, ale zisk bodu v Benátkách po remíze 2 : 2 byl hodně důležitý. Škoda, že svěřenci trenéra Šilhavého nedosáhli na druhý bod při penaltách. Hořovicko začalo v Karlových Dvorech dobře, drželo remízový stav 1 : 1, ale poté obdrželo podobné góly a prohrálo 1 : 4. Důležitější než souboj na půdě prvního celku divize byl domácí duel s Mariánskými Lázněmi. Ten skončil nerozhodně 2 : 2 a druhý bod po penaltách bralo Hořovicko. Teď na něj čekají dva venkovní duely v Sedlčanech a Dobříši, zisk tří bodů dává jistotu záchrany. K postupu do divize se hodně přiblížil ČLU Beroun, který ovládl zápas o třetí místo v krajském přeboru v Libiši, kde vyhrál 2 : 1. Pokud se podaří Berounu poskočit až na druhé místo, mělo by se v příští sezoně hrát divizní derby.

 
Dub
12
2018
Králodvorští cyklisté v Hlohovci
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Aleš Hrachovina   

Foto: Aleš Hrachovina.V sobotu 24. března zahájili cyklisté Sokola Králův Dvůr cyklistickou sezonu. První start již tradičně proběhl na mezinárodních cyklistických závodech v Hlohovci u Břeclavi.

Jedním se sponzorů závodů je náš sponzor firma VARTA. Velmi dobrých výsledků ve svých kategoriích dosáhli naši závodníci:

3. místo V. Dolanský, 8. místo V. Hrachovina, 8. místo A. Guttenberg, 10. místo J. Želina, 14. místo D. Soukup.

Závodů se celkem zúčastnilo 7 závodníků a 6 členů oddílu, kteří v reklamním stanu VARTY navodili pro startující fantastickou atmosféru.Text + foto: Aleš Hrachovina.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství