Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN SPORT
Dub
20
2019
Jarní běh hořovickou Dražovkou
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Lenka Radová   

Foto:Archiv Loko Beroun, atletika.

V sobotu 6. dubna se konal již 34. ročník Jarního běhu Dražovkou. Za velmi příznivého počasí a v předstartovní náladě se během dopoledne k závodu registrovalo celkem 188 dětí (ročníky 2004 – 2014), 6 závodníků a závodnic za dorost (ročníky 2002 – 2003), 53 žen a 78 mužů. Padaly skvělé výkony a obdivuhodné byly časy závodících v kategorii nad 70 let. Na účastníky čekaly převážně lesní cesty v členitém terénu lesoparku Dražovka. Vítězové jednotlivých kategorií si opět odnesli sladké odměny v podobě výborných domácích dortů. Všem běžcům a fanouškům děkujeme za hojnou účast a těšíme se v Dražovce na viděnou opět na podzim. Lenka Radová, Domeček Hořovice

 
Dub
20
2019
Další mistrovské zlato pro berounskou atletiku!
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Jitka Šafránková   

Foto: Marek Míka.Barbora Míková se stala v letošní sezóně již druhou zástupkyní berounské Lokomotivy, která pro oddíl atletiky vybojovala zlatou medaili. Stalo se to na MČR v přespolním běhu, které se v sobotu 30. března uskutečnilo v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

 
Bře
26
2019
Sourozenci Koukalovi po 17 letech opět zlatí
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Václav Šesták   

Sourozenci Koukalovi letos opět zlatí.Začátkem března se konal v Plzni další z turnajů elitního badmintonového okruhu Grand Prix „A“. S výjimkou několika reprezentantů startujících v zahraničí se zde sešla celá česká špička. Již dlouho před zahájením turnaje oznámil Petr Koukal ml., že se právě tady vrátí aspoň na chvíli mezi aktivní hráče. Důvodů bylo víc. Petr zde začínal jako patnáctiletý junior hrát domácí extraligu, dlouho sem jezdil také trénovat a v současné době má v Plzni také záštitu nad nově budovanou badmintonovou halou.

 
Dub
18
2019
Mladší dorost Hořovicka přes první prohru pošilhává po prvenství
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: – mibe -   

ilustrační fotoFotbaloví dorostenci Hořovicka si na jaře vedou velmi dobře. Hlavně v kategorii U17 se perou o špici A skupiny divizní tabulky. V přímém duelu o první místo však doma podlehli Petřínu Plzeň 1 : 3. „Zápas o špici tabulky jsme rozehráli poměrně dobře. Byli jsme aktivnější a Kuška se Štochlem měli i slibné příležitosti, které však gólem neskončily. A tak nám hosté předvedli, co to znamená být efektivní. Z první střely na bránu nastřelili břevno a druhá střela o chvilku později už skončila v naší síti. Běžela dvacátá minuta a hosté začali přebírat iniciativu.

 
Bře
26
2019
Kristýna Pacltová má zlato!!!
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Jitka Šafránková   

Foto: Karel Gregovský.Na MČR žactva v atletice, které se o víkendu 2. - 3. března konalo v moderní ostravské hale, vyslala berounská Lokomotiva jen dvě zástupkyně, ale obě dvě zaznamenaly skvělé výkony.

Již v sobotu potvrdila velmi talentovaná výškařka Kristýna Pacltová své vedoucí postavení v letošních halových tabulkách a bez zaváhání si doskákala pro zlatou medaili kvalitním výkonem 167 cm.

V neděli pak na její vystoupení navázala tyčkařka Natálie Krubová, když za výkon 315 cm získala bronzovou medaili.

Obě děvčata patří k velkým nadějím berounské atletiky. Jitka Šafránková

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství