Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

2019
Hořovický úspěch v kulturistice
Sport - Sportovní aktuality
Napsal: Atlas club Hořovice

atlasV sobotu 11. května se konala v Kutné Hoře pohárová soutěž ve sportovní kulturistice Extrifit cup, ve které startoval v kategorii staršího dorostu závodník Atlas clubu Hořovice Matěj Souček, který nakonec svoji váhovou kategorii nad 72 kg vyhrál.

O týden později probíhalo na tom samém místě Mistrovství Čech, ze kterého přivezl 18letý Matěj krásné 2. místo a to opět ve váhové kategorii staršího dorostu nad 72 kg. Tímto gratulujeme rodákovi z Bezdědic, který studuje na hořovickém gymnáziu.

Napsal: -red-

Vítězný celek B skupiny IV. třídy TJ Praskolesy si zajistil postup výhrou v posledním kole na hřišti Tlustice B a tím odrazil atak Slovanu Lochovice, se kterým má lepší vzájemné zápasy.  Foto: Zdeňka Drábková.Zatímco v Komárově fotbalisté slavili postup, v Cerhovicích se s I. A třídou podle našich propočtů loučí. Do této soutěže kolo před koncem slavil postup SK Chlumec, byť jen remizoval, ale pronásledující Zdice také získaly jen bod a Chlumec má dostatečný náskok. Z I. B třídy jde dolů tým Hořovicko B, opačným směrem putuje Tlustice a je možné, že jí doplní ještě další celek, buď Chyňava nebo Český Lev-Union Beroun B. Z okresního přeboru spadly Broumy, nahoru míří po delší době Zaječov, o dalším posunu rozhodne ještě poslední kolo. Zatímco ve skupině A čtvrté třídy měl jistý postup s předstihem Hýskov, kterého doprovodí vítěz skupiny B Praskolesy.

Kvě
31
2019
V divizi se bude bojovat o záchranu až do konce
Napsal: – mibe -

CÁBELÍCIZatímco Králův Dvůr může být v České fotbalové lize v pohodě, protože po odhlášení Jiren je sestupující jasný, v divizi se bude hrát až do konce. Beroun je blízko záchraně, když doma zdolal Dobříš 3 : 2. Hůře je na tom Hořovicko, které prohrálo doma s druhou Čížovou a následně i v důležitém duelu v Mariánských Lázních. Po něm kleslo na čtvrtou příčku od konce a musí v dalších duelech bodovat, aby mělo klid.

čen
11
2019
Dívky z Oxygenu přivezly do Příbrami medaile z mistrovství Evropy
Napsal: Lucie Starková

hlavni fotoVe dnech 30.5. – 1.6. se konalo v polském Krakově mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness družstvech. Sportovní klub Oxygen měl na tomto šampionátu zastoupení hned ve dvou kategoriích step aerobiku. Nominována byla děvčata v kategorii kadetů (11-13let) a v kategorii juniorek (14-16let). Oba týmy obsazovaly první příčky na domácích závodech a jejich forma se potvrdila i na evropském šampionátu, kde získaly tituly druhých vicemistryň Evropy.

Kvě
31
2019
Motokrosovou trať v Podluzích ovládli stroje jawa mustang a pionýr
Napsal: Michal Štědrý

startV sobotu 4. května se na motokrosové dráze v Podluzích uskutečnil 1. ročník 12 hodinového vytrvalostního závodu strojů jawa mustang a pionýr Fichtl CROSS Country. Závod byl inspirován 24 hodinovým závodem v Dolním Bousově.