Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

PN SOUTĚŽ Poznáváš svůj kraj?
Poznáváš svůj kraj?
Zář
11
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 16/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tento transformátor najdeme v obci, která je od Hořovic vzdálena coby kamenem dohodil. Je spojena s další obcí, pokud obcemi projíždíte ani nevnímáte, kdy končí jedna a začíná druhá. Od roku 1990 ale vytvářejí vlastní samosprávní obec . Pamětníci si jistě vzpomenou na jednoho soukromně hospodařícího zemědělce, který na svém statku hospodařil i za dob komunismu.

Text a foto Naďa Kolenská

 

 
Srp
28
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 15/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tato malebná vesnička se nachází v blízkosti dálnice a také jednoho Královského města. Najdeme tu i zahradnictví, které často nabízí své výpěstky v Podsbrdských novinách. Už víte i tentokrát, kde jsem snímek pořídila? Napište nám.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čen
29
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 13/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Naše věrná soutěžící, paní Olga, nás upozorňovala, že u nich ve městě mají transformátor hodně počmáraný, a že je to ostuda. V tomto městě jsem našla transformátory dva. Jeden již zveřejněn byl. Tento je kousek od náměstí, na snímku vlevo je budova, ve které se pořádají výstavy zvířectva. Pokud pojedeme po silnici dál, dostaneme se na starý židovský hřbitov.

Foto: Naďa Kolenská.

 
čec
14
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

Poznáváš...Dějiny této obce jsou spojeny se známým klášterem, její název se odvíjí od zakladatele Oldřicha Zajíce z Valdeka. Když ještě dodám, že na snímku je i budova zvaná Zděná, není snad pochyb, o kterou obec se jedná. Takže se opět těšíme na vaše správné odpovědi. Naďa Kolenská

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství