Neděle, 25. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Navštivte zámek Dobříš

Výstava potrvá během července a srpna. Zámek DobříšDo konce srpna je v hostinské části expozice k vidění zajímavá výstava svatebních šatů a doplňků Nikoly Melicharové. Kromě svatebních šatů si můžete prohlédnout kloboučky, rukavičky a další doplňky. Nejstarším exponátem je svatební menu z roku 1930, které je ve francouzštině.

PN SOUTĚŽ POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2019
čec
29
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajObec se rozkládá na západním úbočí vrchu Ostrý, vede přes ní komunikace Hořovice - Příbram. Občané mohou využívat pěkné fotbalové hřiště, tenisové kurty a tělocvičnu. Na snímku je také vidět multifunkční dům, který byl vystavěn z dotací EU v roce 2009 a zahrnuje tělocvičnu, obecní úřad, místní knihovnu, klubovny a sociální zázemí pro sportovce a pěkné hřiště pod lesem. Vyrábějí se zde také, kromě jiného, i vyhlášené Štorkánovy utopenci. A pro ty dříve narozené ještě další informace. Oddíl ledního hokeje v sezóně 1946-47 hrál v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Text + foto: Naďa Kolenská.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství