Středa, 11. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN SOUTĚŽ POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 8/2019
Dub
20
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 8/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Východně od této obce na úbočí vrchu Chlumek se nachází židovský hřbitov. V obci se narodilo i několik významných osobností. Bartoloměj Hlavín - malíř, Franta Župan, vlastním jménem František Procházka - spisovatel, na jeho rodném domě, který se nachází téměř naproti hasičské zbojnici, je osazena pamětní deska. Ak. arch. Vladimír Uhlíř - pražský architekt a designer, autor pražských stanic metra např. Vltavská, Florenc. V obci, která je na snímku, projektoval vodní nádrž i hasičskou zbrojnici. Projedete-li obcí a lesem, dostanete se na místo, odkud je pohodlný výstup na Plešivec. Víte něco o činnosti místních hasičů? Budeme se těšit na vaše příspěvky.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:48
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství