Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN SOUTĚŽ POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 8/2019
Dub
20
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 8/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Východně od této obce na úbočí vrchu Chlumek se nachází židovský hřbitov. V obci se narodilo i několik významných osobností. Bartoloměj Hlavín - malíř, Franta Župan, vlastním jménem František Procházka - spisovatel, na jeho rodném domě, který se nachází téměř naproti hasičské zbojnici, je osazena pamětní deska. Ak. arch. Vladimír Uhlíř - pražský architekt a designer, autor pražských stanic metra např. Vltavská, Florenc. V obci, která je na snímku, projektoval vodní nádrž i hasičskou zbrojnici. Projedete-li obcí a lesem, dostanete se na místo, odkud je pohodlný výstup na Plešivec. Víte něco o činnosti místních hasičů? Budeme se těšit na vaše příspěvky.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:48
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství