Pondělí, 19. únor 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Nové parkoviště u Nemocnice Hořovice

Nové parkoviště u Nemocnice HořoviceNové parkoviště splňuje nejnovější požadavky na bezbariérové užívání. Disponuje dvěma stovkami parkovacích míst. Jeho provoz vyřeší doposud složitou dopravní situaci v okolí nemocnice. Podle majitele hořovické nemocnice Sotiriose Zavalianise se celková výše investic k jeho vybudování pohybuje okolo 12 milionů. Nové parkoviště se nachází vedle nemocnice, naproti lékárně.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
úno
12
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 3/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Původní latinský název obce znamená potok protékajícími olšemi. Mají tady také vyhlášenou část památkové zóny, kde jsou krásné roubenky. A když ještě dodám, že zde mají i spoustu zvířátek, tak jistě není pochyb, o kterou obec jde. Opět se těšíme na vaše správné odpovědi

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Led
26
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 2/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj„Co tady na té silnici strašíte, ženská, ještě vás něco zajede,“ domlouval mi kolemjdoucí. Rychle jsem tedy vyfotila nejen transformátor, ale také po pravé straně obecní úřad s věžičkou. Víte, kde mají takový pěkný?

Foto + text: Naďa Kolenská.

 
Pro
14
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 23/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

 kraj Když jsem se k obci blížila, viděla jsem louku, a na ní něco jako napáječka pro zvířata. Čekala bych, že tady bude také nějaká ohrada, ale nebyla.

Tato menší obec (počet obyvatel k. r. 2017 je 276) se rozkládá pod hlavním hřebenem Brd a je v těsném sousedství vojenského újezdu. V katastru obce se nacházela šachta Eisengruber a šachta Hanzlíkov, jedny z nejstarších na hořovicko-jineckém panství. V šachtách se těžil hematit, jehož těžba byla ukončena v 19. století. Už víte, kam jsem zajela tentokrát?

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Led
15
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 1/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tento transformátor je umístěn mezi bytovkami. O životě v tomto městyse pravidelně v PN informujeme. Lidé tady mají svého starostu hodně rádi, protože se o městys dobře stará, takže ho zvolili již poněkolikáté, ačkoliv kandidoval za ne právě populární stranu KSČM.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Pátek, 26 Leden 2018 08:41
 
Pro
05
2017
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 22/2017
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1Naproti transformátoru přímo na návsi stojí kostel svatého Šimona a Judy, který patří mezi čtyři nejstarší původně románské kostelíky na okrese Beroun. Byl postaven v 11. století, dnešní rokokovou podobu získal v polovině 18. století na náklady tehdejšího majitele osovského panství Jana Adolfa z Kaunic. Nedávno zde posvětili obecní prapor a v PN byla z této slavnostní akce reportáž.

Foto: Naďa Kolenská.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství