Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
čen
17
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 12/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1 70Toto městečko je ideálním východiskem pro cesty na hřebeny Brd. Je obklopeno okolními vrchy Plešivec, Hřebeny, Studený a Housina. Proto dostalo ke svému názvu i přídomek pod Brdy. I tady jsou místní hasiči dosti činní, hodně pracují i s mládeží. V sobotu 8. června pořádali oslavy k 130. výročí založení sboru. Pozvánku i fotografii jsme měli v PN č. 11. Napište nám o nich.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
31
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 11/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tuto hasičskou zbrojnici při běžné procházce městem asi neuvidíte, je schovaná ve dvoře u bývalého pivovaru.

Moc měst s přívlastkem královské město u nás nemáme. Právě odtud je tentokrát snímek místní hasičské zbrojnice. SDH je tady velmi činorodý, takže o něm budete mít určitě co napsat. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
01
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 9/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1Když na Rokycansku řeknu Vodní hamr a Stará hospoda, kterou rád navštěvoval známý herec Národního divadla Jindřich Mošna, nebo starodávný most tzv. švédský, poblíž kterého stojí plastika Jana Nepomuckého z 18. století, tak věřím, že více nápovědy už není třeba. Také tady mají aktivní hasiče a budeme rádi, když nám o nich napíšete.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
19
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 10/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajTato obec je nyní součástí města Hostomice. Vede zde železniční trať Zadní Třebaň – Lochovice. V roce 2017 se zde konaly oslavy 120 let SDH. Členové místní jednoty jsou aktivní a účastní se např. spolu s hasiči z Vižny různých akcí. Tentokrát máme v novinách i pozvánku na Dětský den na koupališti, který pořádají společně se SDH Hostomice. Podaří se vám zjistit něco o této hasičské jednotce? Věříme, že ano.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Dub
20
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 8/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Východně od této obce na úbočí vrchu Chlumek se nachází židovský hřbitov. V obci se narodilo i několik významných osobností. Bartoloměj Hlavín - malíř, Franta Župan, vlastním jménem František Procházka - spisovatel, na jeho rodném domě, který se nachází téměř naproti hasičské zbojnici, je osazena pamětní deska. Ak. arch. Vladimír Uhlíř - pražský architekt a designer, autor pražských stanic metra např. Vltavská, Florenc. V obci, která je na snímku, projektoval vodní nádrž i hasičskou zbrojnici. Projedete-li obcí a lesem, dostanete se na místo, odkud je pohodlný výstup na Plešivec. Víte něco o činnosti místních hasičů? Budeme se těšit na vaše příspěvky.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:48
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství