Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
Bře
06
2020
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 4/2020
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tato obec leží v blízkosti Hostomic pod Brdy a přibližně 15 km od Berouna. Projíždíte-li touto obcí, jen tak na zdejší hasičárnu nenarazíte. Nachází se, jak je ze snímku zřejmé, mimo hlavní tah až na konci obce. Zato při vjezdu do obce od Hostomic projíždíte pěkným stromořadím a na konci uvidíte zámek, ve kterém dlouhý čas býval Domov důchodců. Nyní již několik let patří zámek původnímu majiteli rodu Palivců.

Hasiči jsou ale i tady šikovní, napište nám něco o nich. Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Pátek, 06 Březen 2020 10:39
 
úno
17
2020
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 3/2020
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Obecní úřad, hasičárnu a restauraci, to vše najdeme v tomto objektu, který je tak trochu schovaný na konci menší obce, která se rozkládá pod hlavním hřebenem Brd.

V katastru obce se nacházela šachta Eisengruber a šachta Hanzlíkov. O akcích v restauraci u Pstruha často informujeme v rubrice Ze života Jinec. Foto jsem pořídila na přání paní prodavačky v obchodě Dvořák v nedalekých Jincích. Foto: Naďa Kolenská.

 

 
Led
23
2020
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 1/2020
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajOpět vám přinášíme soutěžní fotografii, tentokrát je z města s rozšířenou působností, kde působí profesionální hasiči. Nedaleko jsou Boží muka i autobusové nádraží. Hádanka bude tentokrát asi hodně lehká. Takže se opět těšíme, že nám něco o místních hasičích napíšete.

Foto: Naďa Kolenská.

 
úno
01
2020
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 2/2020
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tuto pěknou hasičskou zbrojnici jsem objevila v obci, kde dominantou je rybník 14,5 ha, který se táhne z jejího středu jeden celý kilometr směrem na Mýto. A asi tady mají hodně holubů.

Místní železárny byly jedny z nejvýznamnějších v širokém okolí. V sedmdesátých letech 19. stol. německý baron B. Henry Strousberg zde rozšířil výrobu a postavil továrnu na železniční vagóny.

Těšíme se na vaše odpovědi a příspěvky o zdejších hasičích.

 

Text + foto: Naďa Kolenská. 

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství