Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
Led
23
2020
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 1/2020
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajOpět vám přinášíme soutěžní fotografii, tentokrát je z města s rozšířenou působností, kde působí profesionální hasiči. Nedaleko jsou Boží muka i autobusové nádraží. Hádanka bude tentokrát asi hodně lehká. Takže se opět těšíme, že nám něco o místních hasičích napíšete.

Foto: Naďa Kolenská.

 
Pro
07
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 22/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Hasičárnu jako z pohádky má v této obci Sbor dobrovolných hasičů, který zde byl založen již v roce 1897 a až do současné doby funguje na obecní úrovni i v rámci mikroregionu Zbirožsko. Sbor má dokonce 35 aktivních členů, z toho 17 dětí a 12 čestných členů.

Projedete-li přímo obcí (viz snímek) můžete navštívit město Zbiroh, které je vzdáleno cca 3 km. Na opačnou stranu byste se dostali cca po 7 km do Žebráka nebo Točníka. Na vaše povídání o těchto hasičích se opět těšíme.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
08
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 20/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj V této malebné obci se stále něco děje. V minulém čísle novin jsme informovali, že se zde konaly oslavy 100 let hasičů a výstava obrazů Ludvíka Viktorýna. Obec obklopují lesy a louky. Neleží na žádném velkém silničním tahu, přesto to místní obyvatelé nemají daleko do Zbiroha, ani do Rokycan, či Kařeza. Určitě budou hasiči i z této obce rádi, když nám o nich něco napíšete.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
19
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 21/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajNa fotografii vlevo hned vedle obecního úřadu mají v poměrně malé obci hasičárnu. Každoročně v obci pořádají velkou akci „Prázdniny končí na….“. Leží cca 14 km od Příbrami a vede přes ni cyklotrasa č. 302 Příbram – Jince – obec na snímku – Hořovice. V katastru obce se nachází chráněné území zvané „Na horách“. Po 6 km dojedete i do Hořovic. Jako vždy se těšíme na vaše povídání o místních hasičích.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství