Neděle, 19. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
čec
11
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Domy v této obci jsou postaveny po obou stranách Stroupinského potoka. Velký zásah do krajiny udělala dálnice D5. Stavba začala v prosinci 1992. Roku 1994 byl zprovozněn nový most přes dálnici, jedeme-li přes něj směrem na Cerhovice nebo Žebrák, můžeme z mostu sledovat dálniční provoz. Od roku 1995 má obec v čele obce ženy - starostky.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čec
01
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 13/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Jeden snímek transformátoru z této obce jsme měli už v PN č. 20 v roce 2016. A byl nedaleko školy. Tento se nachází nedaleko obecního úřadu. Nápovědou snad bude, že tato obec slavila 650 let od svého vzniku.

Foto: Naďa Kolenská.

 
čen
04
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 11/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj V obci Dobřív byla právě objížďka směrem na Mirošov. Musela jsem tedy změnit směr a odbočit na toto městečko. Ani jsem netušila, že zde najdu tuto pěknou stavbu, protože v PN č. 4/18 jsem tady také transformátor fotila, ale ten se nachází v nové části a tento ve staré, které se asi říká Hamplov. Jak jsem již psala, nemají zde hrad, kostel ani zámek, přesto je název tohoto města zdrobnělinou jednoho z vyjmenovaných. Velká nápověda, že?

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čen
22
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 12/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

Kraj Tento snímek pochází z jednoho města, které kdysi bylo městem okresním. Po této éře zbyla na náměstí budova, která městu moc parády nenadělá. Tento transformátor je ovšem od náměstí dosti vzdálen. Nachází se v areálu, kam svého času dovážela městská doprava plno lidí, kteří zde pilně pracovali na výrobě hudebních nástrojů. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
25
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 10/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

 Foto  Miroslav Štěpnička Čes. BudějoviceTento transformátor je trochu zvláštní, najdeme ho v obci, kde je hora, v níž se kdysi dolovala železná ruda a rumělka a důl se jmenoval Barbora. Nedaleko obce je také vyhlášená zřícenina hradu, který se jmenuje jako jedna část města Hořovice. Přesto, že obec je poměrně malá, najdeme zde i soukromé tenisové kurty, kde se ale mezi sebou hráči moc neřežou. Naďa Kolenská

Foto: Miroslav Štěpnička, České Budějovice

Aktualizováno Pátek, 25 Květen 2018 14:40
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství