Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
říj
07
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 18/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Jednotka sboru dobrovolných hasičů tohoto města byla zřízena 1. 7.1996 a má19 členů. V roce 2005 byl také obnoven kroužek mladých hasičů. Nad městem se tyčí zámek, kde se kromě jiného nachází 163 metrů hluboká studna, je tak nejhlubší zámeckou studnou v Evropě. Také zde pobýval několik let náš známý malíř M. A. Jako vždy se těšíme, co nám o zdejších hasičích napíšete. Foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Pondělí, 07 Říjen 2019 12:30
 
Zář
18
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 17/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Snímek je z obce, kde jsou hasiči opravdu velice aktivní. Proto jistě nebudete mít problém nám o jejich činnosti něco napsat. V budově na fotografii sídlí jak obecní úřad, tak hasiči. O jejich aktivitách pravidelně informujeme díky Janě Fialové, která nám příspěvky zasílá. Nyní se můžeme dozvědět, že hasiči nezaháleli ani o prázdninách a že uspořádali netradiční závod (název obce) trotlík.

Na konci obce vede železniční Trať 172 Zadní Třebaň – Lochovice, doprava byla zahájena roku 1901.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 10:04
 
Srp
24
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 15/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj V roce 2015 oslavilo toto město 690 let od první písemné zmínky o své existenci a 45 let od povýšení z obce na město. Stále zde přetrvává průmyslový charakter města, protože jsou v jeho okolí podniky jako jsou Železárny. Také je tady velmi aktivní Pionýrská skupina, kterou vede paní Vlasta Vaková, o její činnosti často informujeme na straně 7. Sbor dobrovolných hasičů tady byl založen v roce 1901, budeme se těšit, co se vám podařilo o místních hasičích zjistit tentokrát.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Zář
06
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 16/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajTentokrát máme snímek z městyse, kde mají na náměstí kostel Sv. Martina z 15. století. Obec protíná silnice, po které se dostanete přímo do Žebráku, a jedete-li na opačnou stranu, jste za chvilku na „Bouchalce“. Když dodám, že zdejší dlouholetý starosta hraje na poněkud neobvyklý hudební nástroj (v našem kraji), je nápověda určitě hodně velká. Opět se těšíme, co nám napíšete o místních hasičích. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čec
29
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajObec se rozkládá na západním úbočí vrchu Ostrý, vede přes ní komunikace Hořovice - Příbram. Občané mohou využívat pěkné fotbalové hřiště, tenisové kurty a tělocvičnu. Na snímku je také vidět multifunkční dům, který byl vystavěn z dotací EU v roce 2009 a zahrnuje tělocvičnu, obecní úřad, místní knihovnu, klubovny a sociální zázemí pro sportovce a pěkné hřiště pod lesem. Vyrábějí se zde také, kromě jiného, i vyhlášené Štorkánovy utopenci. A pro ty dříve narozené ještě další informace. Oddíl ledního hokeje v sezóně 1946-47 hrál v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství