Pátek, 13. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
Pro
07
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 22/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Hasičárnu jako z pohádky má v této obci Sbor dobrovolných hasičů, který zde byl založen již v roce 1897 a až do současné doby funguje na obecní úrovni i v rámci mikroregionu Zbirožsko. Sbor má dokonce 35 aktivních členů, z toho 17 dětí a 12 čestných členů.

Projedete-li přímo obcí (viz snímek) můžete navštívit město Zbiroh, které je vzdáleno cca 3 km. Na opačnou stranu byste se dostali cca po 7 km do Žebráka nebo Točníka. Na vaše povídání o těchto hasičích se opět těšíme.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
19
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 21/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajNa fotografii vlevo hned vedle obecního úřadu mají v poměrně malé obci hasičárnu. Každoročně v obci pořádají velkou akci „Prázdniny končí na….“. Leží cca 14 km od Příbrami a vede přes ni cyklotrasa č. 302 Příbram – Jince – obec na snímku – Hořovice. V katastru obce se nachází chráněné území zvané „Na horách“. Po 6 km dojedete i do Hořovic. Jako vždy se těšíme na vaše povídání o místních hasičích.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
říj
21
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 19/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajKdyž mně sdělovala správnou odpověď naše stálá čtenářka Marie Macourková na fotografickou hádanku z minulých PN, vzpomněla jsem si, že mám v archivu fotografii hasičárny právě z obce, kde ona bydlí. Stavba je to zajímavá, takže jistě plno z vás lehce pozná, odkud snímek je. Rádi si vaše příspěvky o hasičích přečtou všichni, vč. místních hasičů.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
08
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 20/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj V této malebné obci se stále něco děje. V minulém čísle novin jsme informovali, že se zde konaly oslavy 100 let hasičů a výstava obrazů Ludvíka Viktorýna. Obec obklopují lesy a louky. Neleží na žádném velkém silničním tahu, přesto to místní obyvatelé nemají daleko do Zbiroha, ani do Rokycan, či Kařeza. Určitě budou hasiči i z této obce rádi, když nám o nich něco napíšete.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
říj
07
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 18/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Jednotka sboru dobrovolných hasičů tohoto města byla zřízena 1. 7.1996 a má19 členů. V roce 2005 byl také obnoven kroužek mladých hasičů. Nad městem se tyčí zámek, kde se kromě jiného nachází 163 metrů hluboká studna, je tak nejhlubší zámeckou studnou v Evropě. Také zde pobýval několik let náš známý malíř M. A. Jako vždy se těšíme, co nám o zdejších hasičích napíšete. Foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Pondělí, 07 Říjen 2019 12:30
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství