Středa, 19. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
Lis
28
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 22/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj K městu Hostomice pod Brdy patří obce (osady) Bezdědice, Lštěň a ta obec, odkud je náš snímek. Poznáte i tentokrát, kde jsem snímek pořídila?

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2018 13:35
 
Lis
28
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 21/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Právě jsem se vracela z jednoho vyhlášeného zahradnictví, které je na konci tohoto města a jmenuje se podle mužského křestního jména. Víte, ze kterého města snímek je? Protože jste nám již posílali k tomuto městu před časem podrobné informace, byli bychom rádi, když nám napíšete něco o zdejším zahradnictví.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2018 13:23
 
říj
20
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 19/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Snímek je z obce vzdálené přibližně jedenáct kilometrů od Berouna, kde žije kolem 160 obyvatel, přesto je tady plynofikace, vodovod, sportovní i dětské hřiště i knihovna.

První zmínku o této obci lze najít v historických pramenech z roku 1391, leží v nadmořské výšce 325metrů n.m. Napadá mě, že název vznikl proto, že lidem někdo kradl svačiny a tak nesvačili.

Foto: Václav Šesták.

 
Lis
06
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 20/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Odsud je pěkně vidět na Plešivec. V blízkosti obce vznikly v sedmdesátých letech 19. stol. u síranového pramene lázně, v místech starého dubovo – jilmového lesa Koncipudy. V roce 1936 objekty lázní koupil pražský Jedličkův ústav a pro sociální účely se využívají dodnes. Víte, ze které obce je náš snímek? Text + foto: Naďa Kolenská.

 
říj
19
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 18/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tentokrát jsem se vydala opět na pomezí Plzeňského a Středočeského kraje. Tato stavba je sice u hlavní silnice, vedoucí z osady, kde asi hodně těžili smolu, do obce, kde kdysi bývala velká kasárna, a nyní je tam muzeum. Napište nám něco o těchto kasárnách, protože o této obci jsme nám už psali, když jsme odtud zveřejnili foto v letošním druhém čísle Podbrdských novin.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství