Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
čec
29
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajObec se rozkládá na západním úbočí vrchu Ostrý, vede přes ní komunikace Hořovice - Příbram. Občané mohou využívat pěkné fotbalové hřiště, tenisové kurty a tělocvičnu. Na snímku je také vidět multifunkční dům, který byl vystavěn z dotací EU v roce 2009 a zahrnuje tělocvičnu, obecní úřad, místní knihovnu, klubovny a sociální zázemí pro sportovce a pěkné hřiště pod lesem. Vyrábějí se zde také, kromě jiného, i vyhlášené Štorkánovy utopenci. A pro ty dříve narozené ještě další informace. Oddíl ledního hokeje v sezóně 1946-47 hrál v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čen
30
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 13/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajV této obci mají kromě poměrně dobré občanské vybavenosti kostel i zámek (v soukromých rukách) a hned vedle něj i ZŠ. Před pár lety obec proslavilo i televizní natáčení seriálu Okresní přebor. Při vjezdu do obce od Hořovic nás čeká železniční přejezd, nedaleko je nádraží železničních tratí Zdice – Protivín a Lochovice – Zadní Třebáň. Opět se těšíme, že nám napíšete o aktivitách místních hasičů.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
31
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 11/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tuto hasičskou zbrojnici při běžné procházce městem asi neuvidíte, je schovaná ve dvoře u bývalého pivovaru.

Moc měst s přívlastkem královské město u nás nemáme. Právě odtud je tentokrát snímek místní hasičské zbrojnice. SDH je tady velmi činorodý, takže o něm budete mít určitě co napsat. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čen
17
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 12/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1 70Toto městečko je ideálním východiskem pro cesty na hřebeny Brd. Je obklopeno okolními vrchy Plešivec, Hřebeny, Studený a Housina. Proto dostalo ke svému názvu i přídomek pod Brdy. I tady jsou místní hasiči dosti činní, hodně pracují i s mládeží. V sobotu 8. června pořádali oslavy k 130. výročí založení sboru. Pozvánku i fotografii jsme měli v PN č. 11. Napište nám o nich.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Kvě
19
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 10/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajTato obec je nyní součástí města Hostomice. Vede zde železniční trať Zadní Třebaň – Lochovice. V roce 2017 se zde konaly oslavy 120 let SDH. Členové místní jednoty jsou aktivní a účastní se např. spolu s hasiči z Vižny různých akcí. Tentokrát máme v novinách i pozvánku na Dětský den na koupališti, který pořádají společně se SDH Hostomice. Podaří se vám zjistit něco o této hasičské jednotce? Věříme, že ano.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství