Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
úno
07
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 3/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tato nová hasičská zbrojnice byla slavnostně otevřena 30. června loňského roku. Kolem ní často chodí Tomáš Zach, kterého určitě znáte z naší šachové rubriky.

Opět se budeme těšit, že nám něco o místních hasičích napíšete.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Únor 2019 15:24
 
Led
24
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 2/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1Tato hasičárna je ve městyse, který je od Hořovic, coby kamenem dohodil. Pořádají se zde vyhlášení farmářské i vánoční trhy a ve známé fabrice kdysi pracoval snad každý druhý obyvatel tohoto regionu, nejen Hořovák. Když nám napíšete o místních hasičích, budeme rádi.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Pro
27
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 23/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Tento transformátor moc parády městu s pověřenou působností nedělá, zato tzv. „liďák“, který je na malém snímku, ano. Je pěkně opraven, a dělá čest svému městu. Víte, o které město jde? Tentokrát bychom chtěli napsat něco o zmíněném „liďáku“, protože o tomto městě, v němž se transformátor i „liďák“ nacházejí, jste nám již letos psali 3x.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Led
10
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 1/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Snímkem z této obce v březnu 2016 začalo mé putování za transformátory. Zveřejněn byl v PN č. 6/16 a tehdy jsem uvedla, že se pokusím z fotek těchto staveb udělat menší seriál. Ani jsem netušila, kolik zděných transformátorů najdu, kolik různých zákoutí projdu, že některé transformátory napoprvé nenajdu atd. Ale už tenkrát jsem si všimla, jak pěkně se začínají opravovat místní hasičské zbrojnice. Pokusím se tedy zmapovat právě tyto budovy.

Uvítáme, když nám místo historie obcí, o kterých jste nám již mnohokrát psali, napíšete něco o místních hasičích.

Poznáte i tentokrát, odkud snímek je?

Obec není daleko od Hořovic, kam lidé dojíždějí do práce, ale patří již do Rokycanska. Obcí protéká Holoubecký potok, který ústí do nedalekého Štěpánského rybníka. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
28
2018
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 22/2018
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj K městu Hostomice pod Brdy patří obce (osady) Bezdědice, Lštěň a ta obec, odkud je náš snímek. Poznáte i tentokrát, kde jsem snímek pořídila?

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2018 13:35
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství