Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN SOUTĚŽ
Soutěž
Zář
18
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 17/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Snímek je z obce, kde jsou hasiči opravdu velice aktivní. Proto jistě nebudete mít problém nám o jejich činnosti něco napsat. V budově na fotografii sídlí jak obecní úřad, tak hasiči. O jejich aktivitách pravidelně informujeme díky Janě Fialové, která nám příspěvky zasílá. Nyní se můžeme dozvědět, že hasiči nezaháleli ani o prázdninách a že uspořádali netradiční závod (název obce) trotlík.

Na konci obce vede železniční Trať 172 Zadní Třebaň – Lochovice, doprava byla zahájena roku 1901.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 10:04
 
Zář
06
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 16/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajTentokrát máme snímek z městyse, kde mají na náměstí kostel Sv. Martina z 15. století. Obec protíná silnice, po které se dostanete přímo do Žebráku, a jedete-li na opačnou stranu, jste za chvilku na „Bouchalce“. Když dodám, že zdejší dlouholetý starosta hraje na poněkud neobvyklý hudební nástroj (v našem kraji), je nápověda určitě hodně velká. Opět se těšíme, co nám napíšete o místních hasičích. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čec
29
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 14/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajObec se rozkládá na západním úbočí vrchu Ostrý, vede přes ní komunikace Hořovice - Příbram. Občané mohou využívat pěkné fotbalové hřiště, tenisové kurty a tělocvičnu. Na snímku je také vidět multifunkční dům, který byl vystavěn z dotací EU v roce 2009 a zahrnuje tělocvičnu, obecní úřad, místní knihovnu, klubovny a sociální zázemí pro sportovce a pěkné hřiště pod lesem. Vyrábějí se zde také, kromě jiného, i vyhlášené Štorkánovy utopenci. A pro ty dříve narozené ještě další informace. Oddíl ledního hokeje v sezóně 1946-47 hrál v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Srp
24
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 15/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj V roce 2015 oslavilo toto město 690 let od první písemné zmínky o své existenci a 45 let od povýšení z obce na město. Stále zde přetrvává průmyslový charakter města, protože jsou v jeho okolí podniky jako jsou Železárny. Také je tady velmi aktivní Pionýrská skupina, kterou vede paní Vlasta Vaková, o její činnosti často informujeme na straně 7. Sbor dobrovolných hasičů tady byl založen v roce 1901, budeme se těšit, co se vám podařilo o místních hasičích zjistit tentokrát.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
čen
30
2019
POZNÁVÁŠ SVŮJ KRAJ? PN 13/2019
Soutěž - Poznáváš svůj kraj?
Napsal: Naďa Kolenská   

krajV této obci mají kromě poměrně dobré občanské vybavenosti kostel i zámek (v soukromých rukách) a hned vedle něj i ZŠ. Před pár lety obec proslavilo i televizní natáčení seriálu Okresní přebor. Při vjezdu do obce od Hořovic nás čeká železniční přejezd, nedaleko je nádraží železničních tratí Zdice – Protivín a Lochovice – Zadní Třebáň. Opět se těšíme, že nám napíšete o aktivitách místních hasičů.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství