Neděle, 05. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Rokycansko Kamýk čeká oprava
Kvě
29
2020
Kamýk čeká oprava
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: – mfs -   

kamýkJedno z nejromantičtějších míst na Rokycansku čeká v letošním roce oprava. Tedy alespoň podle aktuálních informací. Letohrádek, který byl založen roku 1750 Janem Šternberkem a od poloviny 19. století je opuštěný, je pro místní i turisty z okolí oblíbeným výletním i vyhlídkovým místem.

 

Pro děti je letohrádek díky hracím prvkům i zábavním místem, pro svatebčany netradičním a zajímavým místem pro vstup do společného života. Pro opravu zbývající architektury by mělo být vyčleněno zhruba 300 tisíc korun. K možným opravám by ale své slovo měli ještě říci památkáři.

„Do současnosti se nezachovala žádná dokumentace, která by nám dala vodítko, jak letohrádek původně vypadal. Sloužil svému účelu poměrně krátce a nezachovaly se žádné obrazy nebo dobové materiály, které by nám alespoň napověděly,“ prozradil starosta obce Jaroslav Peroutka.

Místo nelze minout ani po setmění. Areál i zdivo je dobře viditelné po cestě Rokycany – Radnice, díky nasvícení. – mfs -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství