Pátek, 29. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN Rokycansko Odběry krve v Rokycanské nemocnici
úno
17
2020
Odběry krve v Rokycanské nemocnici
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

ilustrační fotoKrev od rokycanských dárců pomáhá operovaným a urgentním pacientům Rokycanské nemocnice a od února bude také zachraňovat životy lidem s nejtěžšími diagnózami z celé České republiky.

 

Hematologicko-transfuzní oddělení Rokycanské nemocnice bude spolupracovat se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. Ta nahradí dosavadního plzeňského partnera, který krev rokycanských dárců už nepotřebuje.

Odběrové centrum Rokycanské nemocnice eviduje přes 1300 pravidelných dárců a každoročně získá až 1300 litrů krve. Tu nemocnice posílá zpracovateli, který ji připravuje pro další medicínské využití a pak potřebné množství vrátí do Rokycan nebo ji sám užije.

Odběry v lednu přerušila změna zpracovatele krve. Od 13. února začnou odběry v obvyklém režimu dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek od 6 do 9 hodin. Při zahájení provozu bude potřeba především dárců krevních skupin 0-, A-, B-, AB-, 0+ a A+. Další informace najdete na stránkách nemocnice. Bc. Tereza Maixnerová

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství