Pondělí, 06. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Výroba roušky bez šití ze šátku

rouska-na tvářiStačí doma najít bavlněnou látku (třeba šátek) o rozměrech asi 50 × 30 cm, kus pružné gumy či větší gumičku do vlasů a nůžky.

Návod krok za krokem

Použili jsme povlak na polštář ze 100% bavlny – z něj zvládnete vyrobit celkem čtyři roušky. Na jeden model vystřihněte obdélník velký 50 × 30 cm. Obdélník podélně přeložte napůl a pak ještě jednou napůl. Ustřihněte dvě gumičky dlouhé asi 30 cm. Gumičky svažte na uzlík a navlékněte z obou stran na složenou látku podle obrázku. Poskládaný obdélník přeložte na třetiny z obou stran přes gumičky. Jednu stranu přitom vložte do druhé, aby se rouška nerozevírala. Pak už jen přiložte na ústa a nos a látku roztáhněte podle potřeby.

PN Rokycansko Pozvánky a další informace z Rokycan
úno
03
2020
Pozvánky a další informace z Rokycan
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

Vítanou přestávkou bylo opékání buřtů foto - Pavel Moulis Sobota 8. února: vycházka „Berounka“ – pozorování zimujících opeřenců. Sraz v 8.45 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech, vhodné oblečení a obuv, něco na opečení na ohni a drobný peníz na občerstvení a dopravu.

 

Městská knihovna pozvánky na únor

* Pondělí 3. února: Rok na havajských ostrovech. Přednáška Petra Nazarova; zážitky z dvanáctiměsíčního pobytu na Havaji od 16 hodin v II. patře Městské knihovny Rokycany.

* Pondělí 3. února: Čtenářský klub Vernisáž výtvarné soutěže Obrázky do pohádky.

* Od neděle 8. do neděle 16. února: Jarní prázdniny knihovně.

* Čtvrtek 20. února: Autorské čtení Jany Poncarové, od 16 hodin.


 

Nádoby na jedlé oleje a tuky

Speciální nádoby, do kterých je možné odkládat použité jedlé oleje a tuky, se objevily na veřejných prostranstvích v Rokycanech. Radnice je umístila hned na desítku míst tak, aby je mohl využívat co největší počet obyvatel města.

Do plastových nádob o objemu 240 litrů patří pouze použité jedlé oleje a tuky z domácnosti, fritovací oleje nebo ztužené tuky, které jsou v dobře uzavřených PET lahvích. Lahve se do nádoby vhazují otvorem v její přední části. Odkládat nelze technické oleje (motorové, převodové, tlumičové, mraziva a podobně), těch se mohou lidé zbavit ve sběrných dvorech.


 

Kam s vánočními stromky

Až do 5. února je mohou obyvatelé Rokycan odkládat vedle popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad. Vánoční stromky by měli lidé nechávat blízko u popelnic a kontejnerů, maximálně do vzdálenosti tří metrů. Obyvatelé města je také mohou odložit v obou sběrných dvorech.

Stromky pak čeká štěpkování a využijí se jako palivo v teplárně. Radnice proto žádá obyvatele, aby odstrojené stromečky nijak nesvazovali ani nebalili do kartonů či fólií. To totiž následné štěpkování komplikuje.

Bc. Tereza Maixnerová


 

HRÁDEK

* Sobota 1. února: Ledová Praha, výlet autobusem pro děti na koncert „Děti dětem“. Pořádá Pionýrská skupina Hrádek.

* Sobota15. února: Hasičský ples od 20.00 v sále DK. Pořádá SDH Hrádek. Lístky lze zakoupit na tel. 606 544 316, Jiří Matějka.

* Úterý 18. února: Vynášení basy s maškarami, od 17.00 hod. v tělocvičně školy. Pořádá Pionýrská skupina Hrádek. Info V. Vasková, tel. 607 115 691. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 15:21
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství