Neděle, 05. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Rokycansko Pozvánky a další informace z Rokycan
úno
03
2020
Pozvánky a další informace z Rokycan
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

Vítanou přestávkou bylo opékání buřtů foto - Pavel Moulis Sobota 8. února: vycházka „Berounka“ – pozorování zimujících opeřenců. Sraz v 8.45 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech, vhodné oblečení a obuv, něco na opečení na ohni a drobný peníz na občerstvení a dopravu.

 

Městská knihovna pozvánky na únor

* Pondělí 3. února: Rok na havajských ostrovech. Přednáška Petra Nazarova; zážitky z dvanáctiměsíčního pobytu na Havaji od 16 hodin v II. patře Městské knihovny Rokycany.

* Pondělí 3. února: Čtenářský klub Vernisáž výtvarné soutěže Obrázky do pohádky.

* Od neděle 8. do neděle 16. února: Jarní prázdniny knihovně.

* Čtvrtek 20. února: Autorské čtení Jany Poncarové, od 16 hodin.


 

Nádoby na jedlé oleje a tuky

Speciální nádoby, do kterých je možné odkládat použité jedlé oleje a tuky, se objevily na veřejných prostranstvích v Rokycanech. Radnice je umístila hned na desítku míst tak, aby je mohl využívat co největší počet obyvatel města.

Do plastových nádob o objemu 240 litrů patří pouze použité jedlé oleje a tuky z domácnosti, fritovací oleje nebo ztužené tuky, které jsou v dobře uzavřených PET lahvích. Lahve se do nádoby vhazují otvorem v její přední části. Odkládat nelze technické oleje (motorové, převodové, tlumičové, mraziva a podobně), těch se mohou lidé zbavit ve sběrných dvorech.


 

Kam s vánočními stromky

Až do 5. února je mohou obyvatelé Rokycan odkládat vedle popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad. Vánoční stromky by měli lidé nechávat blízko u popelnic a kontejnerů, maximálně do vzdálenosti tří metrů. Obyvatelé města je také mohou odložit v obou sběrných dvorech.

Stromky pak čeká štěpkování a využijí se jako palivo v teplárně. Radnice proto žádá obyvatele, aby odstrojené stromečky nijak nesvazovali ani nebalili do kartonů či fólií. To totiž následné štěpkování komplikuje.

Bc. Tereza Maixnerová


 

HRÁDEK

* Sobota 1. února: Ledová Praha, výlet autobusem pro děti na koncert „Děti dětem“. Pořádá Pionýrská skupina Hrádek.

* Sobota15. února: Hasičský ples od 20.00 v sále DK. Pořádá SDH Hrádek. Lístky lze zakoupit na tel. 606 544 316, Jiří Matějka.

* Úterý 18. února: Vynášení basy s maškarami, od 17.00 hod. v tělocvičně školy. Pořádá Pionýrská skupina Hrádek. Info V. Vasková, tel. 607 115 691. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 15:21
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství