Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Rokycansko „Recyklace z domova“ ve Zbirohu
Pro
07
2019
„Recyklace z domova“ ve Zbirohu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Eva Svobodová   

Vernisáž výstavy Recyklace z domova Vernisáž výstavy Recyklace z domova a s radostí se uskutečnila ve čtvrtek 14. listopadu ve výstavní síni Městského muzea Zbiroh. Autorka výstavy Věnceslava Drábková představila svoji rukodělnou činnost za posledních šest let.

Přes období batiky, malby na hedvábí se dopracovala k technice patchworku, kterému se nyní intenzivně věnuje, jak je z množství vystavovaných výrobků zřejmé. Z často již nepoužívaného textilu tak vznikly nové polštářky, prostírání, závěsy a mnohé další. Na výstavě se tak můžete přesvědčit, jak vkusně lze rozmanitý textil recyklovat a novým výrobkem potěšit své blízké. Některé vystavené práce je možné po dohodě s autorkou zakoupit. Výstava potrvá do konce roku 2019.

Eva Svobodová, pracovnice Městského muzea Zbiroh

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství