Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Rokycansko Hořovicemi jelo přes 130 motorek
Srp
21
2019
Hořovicemi jelo přes 130 motorek
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Manželé Petr a Helena Pokorní z Děčína jezdí spolu na motorce již od roku 1961.V sobotu 27. července byli jistě obyvatelé Hořovic a okolí udiveni, když v poledne projel Hořovicemi a pak stanovenou trasou konvoj téměř 160 motorek různých značek. O víkendu 26. – 28. července se totiž v Hořovicích, v areálu za Společenským domem, konal již VI. ročník populární motorkářské akce s názvem Motorkářský cvoček 2019.

FOTOGALERIE

 

My jsme se přišli na motorky a motorkáře podívat právě v sobotu. Akci zahájil a účastníky přivítal starosta Hořovic Jiří Peřina a ředitel MKC Hořovice Přemysl Landa. Popřáli všem hezký pobyt v Hořovicích a bezpečnou jízdu na spanilé jízdě i domů.

Ne všechny motorky vyjely na spanilou jízdu. Této možnosti se vzdali například manželé Petr a Helena Pokorní z Děčína, kteří jezdí spolu již od roku 1961. Panu Petrovi je 81 a paní Heleně 77 let. Na Cvoček přijeli letos již po 4. Obdivovala jsem jejich vitalitu a nevěřila vlastním očím, když se vesele zapojili do tance při hudbě výtečné rockové kapely Lords revival. Pan Petr začal jezdit na motorce již v roce 1957, první motorkou byla Čezeta 175. Pan Petr byl také odměněn jako nejstarší motorkář srazu.

Nejmladším motorkářem na srazu byl Adam Florián ze Hředel (ročník 2002). Přijel na sraz se svojí atraktivní maminkou.

Nás zaujala motorka hned u pokladny, jejíž součástí byl kulomet Dektarěv P26 (samozřejmě nebyl funkční, měl podle majitele certifikát znehodnocení). Motorka Dněpr K750 byla vyrobena v roce 1988 v SSSR a k současnému majiteli, jímž je pan Szolt Seman Szanyi z Jiviny, se dostala přes Polsko. Ten ji celou renovoval a na tomto srazu ji představil v premiéře. Na otázku, proč pávě toto „bojové“ vozidlo, odpověděl, že je to kus technické historie, kterou je dobré si připomínat.

Zajímavou rohatou helmou poutal pozornost řidič čtyřkolky Michal Štefunda ze Zaječova. Helmu si sám ozdobil obrovskými rohy z berana. Našel je na bývalém rodinném statku ve sklepě. Na čtyřkolkách jezdí od 4 let, později přesedlal na ty motorové. Na čtyřkolce Linhai jezdí již 7 let.

Také v průběhu akce, tedy v sobotu, jsme uvnitř Lidového domu zastihli pracovníky firmy Jiří Sudík z Praskoles při pokládce nového parketu. Stavební dozor a současně jeden z týmu organizátorů Motorkářského cvočku, Karel Pelikán, nás ujistil, že hotovo bude do akce Hořovická heligónka.

Ve 12 hodin motorky od Společenského domu vyrazily na spanilou jízdu, která vedla přes Osek, Újezd, Zbiroh, Líšnou, Plískov, Broumy, Březovou a Žebrák zpět do Hořovic. Po návratu se konalo představení kaskadéra na motorce. Kaskadér Lukáš Petráček si vše sám moderoval a bezvadně spolupracoval s přihlížejícím obecenstvem. Předváděl krkolomné kousky, které doporučoval nezkoušet.

Počasí akci přálo i přes občasné kapky deště, ovšem k večeru přišla bouřka a omezila tak počet soutěží pro účastníky srazu (platících bylo téměř 200). Ovšem kapela KATR vyhrávala a zábava tak pokračovala až do půlnoci.

Chvála patří pořadatelům za vydařenou akci, např. paní Věře Rudolfové za přípravu trasy a soutěží, moderátorovi Jiřímu Hasmanovi za vtipné průpovídky a vůbec všem účastníkům, kteří na sraz přijeli a vytvořili jedinečnou atmosféru. Akci podpořila řada sponzorů např. i z Prahy či Liberce. Město Hořovice poskytlo pro akci areál Společenského domu.

Pořadatelé již nyní připravují 7. ročník Motorkářského cvočku Hořovice 2020.

Marta ŠeVac

Aktualizováno Úterý, 27 Srpen 2019 11:59
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství