Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Rokycansko Hamernický den v Dobřívě
Kvě
31
2019
Hamernický den v Dobřívě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

hamer1

V sobotu 18. května se jako každý rok konal Hamernický den v Dobřívě. Návštěvníci využili dobrého počasí a jejich počet byl opravdu vysoký.

Kovářské kovadliny zněly od rána a kovářští učni v rámci soutěže Dobřívský cvoček vyráběli ozdobnou mřížku do květinového záhonu. Pro všechny byl připravený program, který zajišťovali Harcíři, Berounští měšťané a středověká hudba Eltin. Děti i dospělí si také mohli vyzkoušet práci provazníka, otesávání trámu, výrobu šindele a další rukodělné činnosti, mnohdy již zapomenuté.

Odpoledne končilo vyhlášením kovářské soutěže, kterou vyhráli učni z Nového Zlíchova. Stanislava Volková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství