Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Rokycansko Čarodějné odpoledne v Hrádku
Kvě
19
2019
Čarodějné odpoledne v Hrádku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Vlasta Vasková   

Velkým i malým čarodějkám to moc slušelo. U hasičské zbrojnice v Hrádku bylo v úterý 30. dubna velké hemžení. Bylo to díky nenucené spolupráci města, pionýrů, hasičů, májovníků, ale i několika sponzorů.

 

Dospěláci táhli za jeden provaz - symbolicky ale i doslova. To hlavně při vztyčování májky, kterou v pondělí přinesla parta májovníků. Děti se bavily a zároveň se na zábavě podílely.

Po sletu čarodějnic a jejich zapsání, začaly soutěže. Po vyhodnocení následovalo posezení u táboráků s pohoštěním. Kluci uhlídali májku, což je každoroční úkol, který sleduje široké okolí. Nejodolnější trojice skončila s hlídáním ráno v šest hodin. Potom se už májky navzájem krást nesmí. Letos bylo hlídání docela hrdinským činem. Ráno byl jen +1 stupeň! Vlasta Vasková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství