Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Rokycansko Soutěž „Hasiči, jak je vidím já“ zná vítěze
Kvě
02
2019
Soutěž „Hasiči, jak je vidím já“ zná vítěze
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

Společná fotografie oceněných žáků samozřejmě nemohla chybět. Někteří již soutěžili i v minulých ročnících, pro jiné to byla premiéra.  Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, územní odbor Rokycany, vyhlásil již 15. ročník výtvarné soutěže pro žáky základních škol okresu Rokycany.

 

Do letošního ročníku přišel rekordní počet prací. Celkem jich bylo 260. Jednalo se o kresby, malby ale i koláže. Soutěž byla rozdělena do 3 věkových kategorií: 1. kategorie: 1. – 2. ročník ZŠ, 2. kategorie: 3. – 5. ročník ZŠ a 3. kategorie: 6. – 9. ročník ZŠ. Autoři pěti nejlepších prací každé kategorie byli pozváni na slavnostní vyhlášení soutěže, které se konalo v obřadní síni městského úřadu. Zde si převzali od starosty města a velitele rokycanských hasičů diplomy a menší dárky.

Výtvarné práce si lidé mohli prohlédnout v přízemí městského úřadu, kde byly nějaký čas vystaveny.

Text + foto:Aneta Benešová. 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství