Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Rokycansko Do Mirošova se vrátili čápy
Bře
04
2019
Do Mirošova se vrátili čápy
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Zikmund   

Foto: Martin Zikmund.Nejen počasí posledních dnů připomíná jaro. Pivovarský komín v Mirošově v úterý 19. února opět ožil. Bílá a černá, to už není připomínka poslední sněhové nadílky, ale brzký posel jara.

Čáp bílý je doma. Zaklapání zobákem a pochybnostem je konec. Většina lidí má čápy ráda. Je to vznešený velký pták s rozpětím křídel více jak dva metry. Stoupavé vzdušné proudy čápům bez větších problémů a námahy umožní z velkých výšek sledovat krajinu. Snad rok 2019 bude i pro ně šťastný.

Text + foto: Martin Zikmund.

Aktualizováno Středa, 13 Březen 2019 15:04
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství