Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Rokycansko Do Mirošova se vrátili čápi
Bře
04
2019
Do Mirošova se vrátili čápi
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Zikmund   

Foto: Martin Zikmund.Nejen počasí posledních dnů připomíná jaro. Pivovarský komín v Mirošově v úterý 19. února opět ožil. Bílá a černá, to už není připomínka poslední sněhové nadílky, ale brzký posel jara.

Čáp bílý je doma. Zaklapání zobákem a pochybnostem je konec. Většina lidí má čápy ráda. Je to vznešený velký pták s rozpětím křídel více jak dva metry. Stoupavé vzdušné proudy čápům bez větších problémů a námahy umožní z velkých výšek sledovat krajinu. Snad rok 2019 bude i pro ně šťastný.

Text + foto: Martin Zikmund.

Aktualizováno Pondělí, 01 Duben 2019 07:04
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství