Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Rokycansko Brdské polodrahokamy v rokycanském muzeu
Lis
07
2018
Brdské polodrahokamy v rokycanském muzeu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

NDr. Pavel Černý. Foto: Martina Korandová.Ve čtvrtek 11. října v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech začala vernisáží výstava Krása brdských polodrahokamů za účasti zástupců Krajského úřadu pro Plzeňský kraj a nového senátora Ing. Mgr. Pavla Karpíška.

Část své sbírky zde představuje RNDr. Pavel Černý. Můžete vidět železité křemeny a acháty z Podbrdska a Křivoklátska ve své původní podobě i po naleštění, kdy vynikne jejich krása, vyznačující se zajímavou barevností, která vytváří působivé ornamenty.

Výstavu je možné shlédnout v hlavní budově muzea až do 20. ledna 2019.

Stanislava Volková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství