Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN Rokycansko Brdské polodrahokamy v rokycanském muzeu
Lis
07
2018
Brdské polodrahokamy v rokycanském muzeu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

NDr. Pavel Černý. Foto: Martina Korandová.Ve čtvrtek 11. října v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech začala vernisáží výstava Krása brdských polodrahokamů za účasti zástupců Krajského úřadu pro Plzeňský kraj a nového senátora Ing. Mgr. Pavla Karpíška.

Část své sbírky zde představuje RNDr. Pavel Černý. Můžete vidět železité křemeny a acháty z Podbrdska a Křivoklátska ve své původní podobě i po naleštění, kdy vynikne jejich krása, vyznačující se zajímavou barevností, která vytváří působivé ornamenty.

Výstavu je možné shlédnout v hlavní budově muzea až do 20. ledna 2019.

Stanislava Volková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství