Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN Rokycansko Tradiční posvícení ve Strašicích letos trochu netradičně
Srp
31
2018
Tradiční posvícení ve Strašicích letos trochu netradičně
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Lang   

Foto: Eva Kloudová.Ačkoliv staročeské posvícení ve Strašicích je dáno nedělí po sv. Vavřinci, letos se slavilo po tři dny. Na počátku se odehrálo v páteční večer první slavnostní rozsvícení nočního osvětlení kostela sv. Vavřince. A podotkněme, že o den dřív se na noc rozzářila i nová fasáda zdejší radnice. Tak nabitý kostel a jeho okolí Strašice dlouho nepamatují, sešly se tu možná víc jak tři stovky lidí.

 

Sobota patřila pestrému hudebnímu programu, ať už ve velkém sále společenského domu či na novém venkovním pódiu za touto budovou. Děti si užily spoustu atrakcí na návsi i v areálu bývalých kasáren. V Muzeu Středních Brd proběhl křest strašického kalendáře na rok 2018 i výstava k němu, věnovaná především strašickým památkám. Zdejší expozice se rozrostly jak o nově upravené prostory, tak o řadu nově nastálo vystavených exponátů. Muzeum historie dopravy připravilo „spanilé jízdy“ trolejbusem, který se ale pohyboval bez kolejí, hnán elektrocentrálou.

Neděle byla opravdu tradičně zasvěcená výstavě chovatelských úspěchů a koncertu duchovní hudby v interiéru kostela. A nezapomeňme na pondělí, kdy posvícení doznívalo na Pěkné hodince v místních hostincích. „Pěkná“ ovšem probíhala, jak to má být, od 9. hodiny dopolední až do noci.

Já tam taky byl,

koláče jed a pivo pil

a kdo tam nebyl,

ten prohoupil.

Martin Lang

Fota: Eva Kloudová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství