Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Rokycansko Tradiční posvícení ve Strašicích letos trochu netradičně
Srp
31
2018
Tradiční posvícení ve Strašicích letos trochu netradičně
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Lang   

Foto: Eva Kloudová.Ačkoliv staročeské posvícení ve Strašicích je dáno nedělí po sv. Vavřinci, letos se slavilo po tři dny. Na počátku se odehrálo v páteční večer první slavnostní rozsvícení nočního osvětlení kostela sv. Vavřince. A podotkněme, že o den dřív se na noc rozzářila i nová fasáda zdejší radnice. Tak nabitý kostel a jeho okolí Strašice dlouho nepamatují, sešly se tu možná víc jak tři stovky lidí.

 

Sobota patřila pestrému hudebnímu programu, ať už ve velkém sále společenského domu či na novém venkovním pódiu za touto budovou. Děti si užily spoustu atrakcí na návsi i v areálu bývalých kasáren. V Muzeu Středních Brd proběhl křest strašického kalendáře na rok 2018 i výstava k němu, věnovaná především strašickým památkám. Zdejší expozice se rozrostly jak o nově upravené prostory, tak o řadu nově nastálo vystavených exponátů. Muzeum historie dopravy připravilo „spanilé jízdy“ trolejbusem, který se ale pohyboval bez kolejí, hnán elektrocentrálou.

Neděle byla opravdu tradičně zasvěcená výstavě chovatelských úspěchů a koncertu duchovní hudby v interiéru kostela. A nezapomeňme na pondělí, kdy posvícení doznívalo na Pěkné hodince v místních hostincích. „Pěkná“ ovšem probíhala, jak to má být, od 9. hodiny dopolední až do noci.

Já tam taky byl,

koláče jed a pivo pil

a kdo tam nebyl,

ten prohoupil.

Martin Lang

Fota: Eva Kloudová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství