Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Rokycansko Myslivecký hospodář oslavil osmdesátku
Srp
30
2018
Myslivecký hospodář oslavil osmdesátku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Myslivecký hospodář Antonín Slach (vlevo) a honební starosta Miloslav Brada při oslavě narozenin Foto: Pavel Moulis.Je páteční podvečer. Muži v zeleném se scházejí v útulné hospůdce pod komínem v Klabavě. Koná se zde pravidelná členská schůze, která se zabývá nejen myslivostí, ale i dalšími s myslivostí souvisejícími činnostmi.

 

Program schůze se nijak neliší od těch minulých. Zpráva honebního starosty Miloslava Brady hodnotí klady i nedostatky dosavadní činnosti, přináší informaci o novinkách ohledně veterinární problematiky či uskutečněných akcích. Zabývá se i hodnocením velice zdařilého večera lovecké hudby, který se konal v létě a nastiňuje i další možnosti mysliveckých činností propagující mnohostranné a všestranné aktivity myslivců.

Poté se slova ujímá myslivecký hospodář Antonín Slach, který se ve své pečlivě zpracované zprávě věnuje mysliveckému hospodaření. Hodnotí lov srnců, černé zvěře i lišek. Zmiňuje se i o důležitosti přikrmování a možnosti lovu kachen na tahu. Následuje diskuse s řadou podnětných návrhů, kterými se budou myslivci v budoucnu zabývat.

Až sem by na této schůzi nebylo nic mimořádného, kdyby posledním bodem schůze nebyla oslava významného životního jubilea mysliveckého hospodáře pana Antonína Slacha. Ten totiž v rámci členské schůze Myslivecké společnosti Honebního společenstva Litohlavy – Klabava oslavil osmdesátiny. Svůj život odmalička věnoval lásce k přírodě, k níž myslivost bezesporu patří a svého prvního srnce ulovil velmi mlád. Působil v řadě mysliveckých spolků a byl vždy, stejně tak jako v Litohlavech, iniciátorem mnoha zdařilých mysliveckých akcí. Svým přátelským a kamarádským přístupem si získal nejen obdiv, ale i respekt a to nejen na Rokycansku.

Za celoživotní činnost pro myslivost získal již řadu vyznamenání i ocenění. Velice rádi se připojujeme k nemalé řadě gratulantů a přejeme panu Slachovi mnoho zdraví, elánu, životního nadhledu a optimismu, který rozdává na každém kroku. Zároveň mu děkujeme za dosavadní činnost pro myslivost a budeme rádi naslouchat jeho vyprávěním a radám v dalších letech.

Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství