Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Rokycansko Myslivecký hospodář oslavil osmdesátku
Srp
30
2018
Myslivecký hospodář oslavil osmdesátku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Myslivecký hospodář Antonín Slach (vlevo) a honební starosta Miloslav Brada při oslavě narozenin Foto: Pavel Moulis.Je páteční podvečer. Muži v zeleném se scházejí v útulné hospůdce pod komínem v Klabavě. Koná se zde pravidelná členská schůze, která se zabývá nejen myslivostí, ale i dalšími s myslivostí souvisejícími činnostmi.

 

Program schůze se nijak neliší od těch minulých. Zpráva honebního starosty Miloslava Brady hodnotí klady i nedostatky dosavadní činnosti, přináší informaci o novinkách ohledně veterinární problematiky či uskutečněných akcích. Zabývá se i hodnocením velice zdařilého večera lovecké hudby, který se konal v létě a nastiňuje i další možnosti mysliveckých činností propagující mnohostranné a všestranné aktivity myslivců.

Poté se slova ujímá myslivecký hospodář Antonín Slach, který se ve své pečlivě zpracované zprávě věnuje mysliveckému hospodaření. Hodnotí lov srnců, černé zvěře i lišek. Zmiňuje se i o důležitosti přikrmování a možnosti lovu kachen na tahu. Následuje diskuse s řadou podnětných návrhů, kterými se budou myslivci v budoucnu zabývat.

Až sem by na této schůzi nebylo nic mimořádného, kdyby posledním bodem schůze nebyla oslava významného životního jubilea mysliveckého hospodáře pana Antonína Slacha. Ten totiž v rámci členské schůze Myslivecké společnosti Honebního společenstva Litohlavy – Klabava oslavil osmdesátiny. Svůj život odmalička věnoval lásce k přírodě, k níž myslivost bezesporu patří a svého prvního srnce ulovil velmi mlád. Působil v řadě mysliveckých spolků a byl vždy, stejně tak jako v Litohlavech, iniciátorem mnoha zdařilých mysliveckých akcí. Svým přátelským a kamarádským přístupem si získal nejen obdiv, ale i respekt a to nejen na Rokycansku.

Za celoživotní činnost pro myslivost získal již řadu vyznamenání i ocenění. Velice rádi se připojujeme k nemalé řadě gratulantů a přejeme panu Slachovi mnoho zdraví, elánu, životního nadhledu a optimismu, který rozdává na každém kroku. Zároveň mu děkujeme za dosavadní činnost pro myslivost a budeme rádi naslouchat jeho vyprávěním a radám v dalších letech.

Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství